Windows 11 - poznaj ceny pakietów

Windows 11 - poznaj ceny pakietów

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 7/25/2023, 10:30 AM

Liczba odsłon: 3490

System operacyjny Windows od zawsze występował w wielu wariantach, edycjach i cenach. Jak się w tym połapać? Spokojnie, pomożemy! Jeżeli planujesz kupić oryginalnego Windowsa 11, to warto, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii: jakimi kryteriami kierować się przy wyborze wersji systemu, gdzie kupić Windows 11 oraz jakie są aktualne ceny Windows 11. W tym artykule zajmiemy się bardziej szczegółowo tymi zagadnieniami i pomożemy Ci dokonać najlepszego dla Ciebie wyboru! Dowiesz się również, dlaczego legalnie kupiony Windows 11 przyniesie Ci więcej korzyści niż podejrzanie tanie klucze z niezaufanych źródeł. Znajdziesz także informację, jak uzyskać pomoc przy zakupie licencji Windows.

Aktualne ceny Windows 11

Oficjalne ceny Windows 11 kształtują się w dość szerokim przedziale. Najtańsza licencja Home Windows 11 to koszt nieco ponad 400 zł netto, a najdroższa dla Windows Pro — powyżej 1 tys. zł w zależności od tego, jaka jest to wersja produktu. Oprócz tego jest możliwość wykupienia dodatkowych funkcji Enterprise w formie subskrypcji miesięcznej (koszt od kilku do kilkudziesięciu zł miesięcznie). Najnowszy system Microsoftu został wydany w październiku 2021 roku i cena produktu zmieniała się nieco przez prawie 2 ostatnie lata. Oczywiście kształtuje się ona nieco inaczej u każdego sprzedawcy. Z czego wynikają oficjalne ceny Windows 11?

Windows 11 PL

Warto pamiętać, że legalnie zakupiony Windows to gwarancja wsparcia technicznego Microsoftu, otrzymywania aktualizacji przez cały cykl życia produktu, możliwości pobierania nowych funkcji systemu, braku problemów prawnych w przypadku kontroli, a także braku ryzyka, że klucz produktu wygaśnie przed czasem, gdyby został odrzucony przez Microsoft. Z pewnością warto kupić Windows 11 u zaufanego sprzedawcy i unikać podejrzanych, nielegalnych kluczy z niepewnych źródeł. Pewny zakup Windows 11 jest jak najbardziej możliwy! Podobnie jak w przypadku dotychczasowych systemów Windows, tak również teraz raz zakupiona licencja Windows 11 Pro lub Home jest dożywotnia. Zatem gdzie kupić oryginalny Windows 11? O tym poniżej.

Windows 11 Home — cena

Najbardziej podstawowy Windows 11 dostępny w sprzedaży to oczywiście Microsoft Windows Home. Z zasady ta wersja systemu Windows jest dedykowana użytkownikom domowym, nie zaś firmom. Jest w nim obecna większość funkcji znanych z droższych edycji. Użytkownicy Windows 11 na pewno docenią możliwości, takie jak szyfrowanie urządzenia i możliwość jego śledzenia, zapora i ochrona sieci, ochrona Internetu, kontrola rodzicielska, Secure Boot, Windows Hello i aplikacja Zabezpieczenia Windows z wbudowaną ochroną Microsoft Defender. Niektóre funkcje systemu Windows związane z szyfrowaniem, dodatkową ochroną, wirtualizacją i obsługą sprzętu są w Windows Home jednak niedostępne.

Windows 11 Home — AMD

Koszt Windows 11 w najbardziej podstawowej edycji Home jest względnie niewielki, bowiem ten system operacyjny Microsoft wyposażył w najbardziej podstawowy zestaw funkcji. Koszt ten zależy on od rodzaju nośnika (np. pendrive, płyta DVD) lub jego braku (wówczas system operacyjny od firmy Microsoft pobierasz tylko z Internetu albo instalujesz z nośnika przygotowanego samodzielnie), rodzaju licencji (Windows 11 OEM, BOX lub ESD) oraz wersji językowej. Sprawdźmy teraz, ile kosztuje Windows 11 PL w Sklepie CentrumXP:

W tej najbardziej basicowej edycji Home Windows 11 kosztuje najmniej. Z kolei dla edycji Windows 11 Pro cena będzie już trochę wyższa.

Windows 11 Pro — cena

Funkcje systemu Microsoft Windows 11 Pro dają trochę więcej możliwości niż bardziej podstawowa wariant Home systemu. To między innymi narzędzie BitLocker pozwalające zaszyfrować dyski, dostęp do rozwiązania Windows Information Protection (WIP), Microsoft Store dla firm, możliwości wirtualizacji przy pomocy Windows Sandbox i Hyper-V, a także możliwość wykorzystania powyżej 128GB RAM i dwóch procesorów ze 128 rdzeniami. Najnowszy system Microsoftu w edycji Pro jest dedykowany zwłaszcza małym firmom, tym niemniej nic nie stoi na przeszkodzie, aby z Windows Pro korzystali także użytkownicy domowi.

Windows 11 Pro

W przypadku Windows 11 Pro cena również zależy od kilku czynników, takich jak nośnik lub jego brak oraz wersja oprogramowania. Windows 11 w Sklepie CentrumXP jest dostępny w kilku wariantach:

Po zakupie powyższych edycji system Microsoft Windows pozostaje z Tobą dożywotnio (jest to licencja wieczysta). Istnieje jeszcze trzecia edycja, którą możesz aktywować czasowo i opłacać w formie abonamentu miesięcznego lub rocznego. Dowiesz się o niej w następnym akapicie.

Windows 11 Enterprise — cena

Instalacja systemu operacyjnego w wersji Home lub Pro gwarantuje dostęp do wymienionych w powyższych akapitach funkcji. System Windows zapewnia jednak też dodatkowe możliwości dla przedsiębiorstw i organizacji, które zdecydują się na subskrypcję pakietu Enterprise. To najlepiej wyposażony Windows 11 dostępny w sprzedaży. W takim scenariuszu Microsoft poprzez swoich Partnerów pozwala w łatwy sposób przełączyć system operacyjny Windows 11 z edycji Home lub Pro do edycji Enterprise — bez wprowadzania kluczy czy ponownego uruchamiania systemu. Przejście na edycję Enterprise nie wymaga ponownego zainstalowania systemu Windows. Wystarczy, że użytkownik wprowadzi dane logowania Azure AD powiązane z tą licencją, a system automatycznie przejdzie na edycję Enterprise i odblokuje całą jego funkcjonalność. Po wygaśnięciu lub przeniesieniu subskrypcji legalnie kupiony Windows 11 powraca do swojej normalnej edycji.

Windows 11 Enterprise

Środowisko systemu Windows po włączeniu tej opcji zyskuje dodatkowe funkcje. W zależności od planu edycja Enterprise oferuje szerszy pakiet opcji kontroli wdrażania i aktualizacji systemu (użytkownik końcowy nie musi zajmować się instalacją systemu Windows), wszechstronne zarządzanie urządzeniami i aplikacjami, zarządzanie Uniwersalnym drukowaniem, zaawansowana ochrona, automatyczne aktualizacje Windows i Microsoft 365 za pomocą Windows Autopatch oraz oprogramowanie Microsoft Defender for Endpoint. Miesięczny koszt Windows 11 w tej edycji zależy od licencji (przedsiębiorstwa, organizacje non-profit, pracownicy instytucji edukacyjnych lub uczniowie/studenci) oraz od wyboru abonamentu (miesięcznego lub rocznego). Jak widać, ten system operacyjny Microsoft wyposażył w rozwiązania, które ułatwią pracę administratorom, zwłaszcza w firmach z dużą liczbą stanowisk i wymagających podwyższonego bezpieczeństwa.

Ile kosztuje Windows 11 Enterprise w Sklepie CentrumXP? W ofercie są następujące plany:

Gdzie kupić oryginalny Windows 11?

Gdzie kupić Windows 11? Naszym zdaniem najlepiej u zaufanego, sprawdzonego sprzedawcy z pozytywnymi opiniami i oferującego licencje z oficjalnego źródła. Gwarantuje to pewny zakup Windows 11 z gwarancją, że klucz nie zostanie odrzucony, a system pozostanie wspierany przez cały cykl życia. Dlatego warto kupić Windows 11 w Sklepie CentrumXP. Nasza firma Onex Group jest wieloletnim oficjalnym Partnerem Microsoft, a także Partnerem Roku w latach 2015, 2016, 2017 i 2018. W naszym sklepie zakup systemu Windows 11 może być prosty i przyjemny!

Sklep CentrumXP

Jeżeli planujesz zakup systemu Windows 11, możesz również liczyć na pomoc w wyborze oferty — wystarczy wejść na stronę Sklepu CentrumXP i zostawić swój numer telefonu lub rozpocząć rozmowę na czacie. Nasi eksperci pomogą Ci w zakupie licencji Windows bądź w zakupie oprogramowania dowolnego typu znajdującego się w ofercie. Możesz też oczywiście zdać się na opisy oraz porównania znajdujące się na stronach poszczególnych wersji systemu Windows.

Źródło: opracowanie własne

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia