Menu kategorii
 • iOS 6.1 powoduje problemy z Microsoft Exchange

  iOS 6.1 powoduje problemy z Microsoft Exchange

   Krzysztof Kapustka
  Krzysztof Kapustka
  19:17
  14.02.2013
  2015 wyświetleń

  Urządzenia z systemem iOS 6.1 łączące się do serwera Microsoft Exchange mogą powodować liczne problemy z jego działaniem. Do chwili usunięcia błędu Microsoft podał administratorom trzy sposoby na uniknięcie problemów.

  Według informacji zamieszczonych w specjalnym ostrzeżeniu wydanym przez Oddział Wsparcia Microsoft, urządzenia z systemem iOS w wersji 6.1, jak choćby iPhony czy iPady, przy próbie synchronizacji z serwerem Microsoft Exchange mogą powodować jego destabilizację i spadek wydajności. Jak czytamy w raporcie, gdy użytkownik synchronizuje skrzynkę pocztową wykorzystując urządzenie oparte na iOS 6.1, konsumowane są zasoby Client Access Server (CAS) i Mailbox (MBX) serwera Microsoft Exchange, następuje bardzo szybki rozrost dziennika, a zużycie pamięci i procesora może znacznie wzrosnąć, co powoduje ogólny spadek wydajności serwera.

  Choć wiedzę o zaistniałym problemie ma już zarówno Microsoft, jak i firma Apple, to jego usunięcie może trochę potrwać. Dlatego, do czasu naprawienia błędu, Microsoft podał użytkownikom i administratorom kilka wskazówek, które powinny czasowo rozwiązać ten problem. Po pierwsze można spróbować usunąć i ponownie utworzyć powiązanie do konta Exchange w odpowiednim produkcie iOS. Po drugie, administratorzy mogą dla posiadaczy tych urządzeń utworzyć Client Throttling Policy, co pozwoli równomiernie rozprowadzić zasoby serwera. Trzecie i zarazem najostrzejsze rozwiązanie to po prostu zablokowanie przez administratorów serwera Exchange dostępu do niego z poziomu urządzeń iOS 6.1.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: http://support.microsoft.com/kb/2814847?wa=wsignin1.0

  Polecamy również w kategorii Microsoft Servers