Zrzuty ekranu strony w Edge działają już w PDF-ach

Zrzuty ekranu strony w Edge działają już w PDF-ach

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:19
20.12.2021
1809 wyświetleń

Już od ponad roku Microsoft Edge oferuje wbudowane narzędzie do tworzenia zrzutów ekranu stron, nazywane "Przechwytywaniem zawartości sieci Web" lub "Web Capture". Do tej pory możliwe było tylko robienie zrzutów stron internetowych, ale najnowsze kompilacje Edge Canary u części użytkowników odblokowały funkcjonalność dla plików PDF.

Microsoft Edge, podobnie jak inne przeglądarki, pozwala tworzyć zrzuty stron bezpośrednio w aplikacji. Różni się to od systemowych funkcji, takich jak PrintScreen czy Narzędzie Wycinanie, przede wszystkim tym, że nie obejmuje całego okna, a tylko sam obszar strony internetowej. Użytkownik może zrobić zrzut całej strony, łącznie z obszarem, który nie mieści się na jednym ekranie, albo też ręcznie zaznaczyć fragment do zapisania (też może on wykraczać poza jeden ekran). Dlaczego miałoby to nie działać na dowolnej zawartości otwartej w przeglądarce? Nie wiadomo, jednak wsparcie dla PDF-ów zaczęło być wdrażane dopiero w ostatnich dniach.

Przechwytywanie zawartości sieci Web - PDF

Aby zrobić zrzut ekranu strony lub dokumentu, klikamy przycisk Przechwytywanie zawartości sieci Web obok pasku adresu albo Przechwycenie sieci Web w menu "...". Gdy otwarty jest plik PDF, opcja nie powinna być dłużej wyszarzona (nieklikalna). W chwili publikacji tego tekstu u nas dalej jest. To pewnie znaczy, że propagacja zmiany ciągle trwa i może minąć trochę czasu, nim pojawi się w naszej instancji Edge Canary (a później w kolejnych kanałach Edge).


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/web-capture-tool-in-microsoft-edge-now-working039-in-pdf-files-as-well/

Polecamy również w kategorii Edge