Zobacz prawdopodobny wygląd nowego smartfonu Lumia

Zobacz prawdopodobny wygląd nowego smartfonu Lumia

 Krzysztof Kapustka
Krzysztof Kapustka
10:56
26.07.2015
2 komentarze
2135 wyświetleń

Z uwagi na to, że przez ostatni rok Microsoft karmił swoich klientów tylko i wyłącznie smartfonami z dolnej i średniej półki, większość z nich zdążyła się już przejeść i czeka teraz na pojawienie się zapowiadanych o dawna flagowych modeli Lumia. Nieoficjalnie mówi się, że modelami tymi będą Lumie 950 oraz 950 XL, których nazwy kodowe to odpowiednio Talkman i Cityman. Specyfikacje sprzętowe obu tych urządzeń wycieky niedawno do sieci.

Lista komponentów składowych smartfonu oraz ich parametry sprzętowe to jedno, ale dla większości klientów liczy się także sam wygląd urządzenia. Z tego względu pracownicy portalu Windows Central postanowili zebrać wszystkie, nawet te najdrobniejsze dostępne w sieci informacje na temat modelu Cityman, po czym opracowali na ich podstawie trójwymiarowy model smartfonu. Jak podkreślają sami autorzy tego pomysłu, zrealizowany w ten sposób projekt bazuje tylko i wyłącznie na nieoficjalnych informacjach, w tym również na wyciekach, plotkach i szkicach, którymi od kilku miesięcy częstują nas różne portale internetowe.

Nie można co prawda wykluczyć, że prawdziwa Lumia Cityman będzie wyglądać nieco inaczej, ale różnice pomiędzy faktycznym urządzeniem a przedstawionymi tu grafikami nie powinny być znaczące, gdyż jeden z anonimowych informatorów portalu Windows Central po obejrzeniu tych concept artów zaskoczony był wiernością odwzorowania prawdziwych urządzeń.

Początkowo mówiło się, że oba omawiane tu modele wyposażone będą w przyciski pojemnościowe, jednak w dość krótkim czasie informację tę udało się sprostować i zamienić je na przyciski ekranowe. Niezależne źródła potwierdziły już także, że obok wariantu białego i czarnego, Cityman dostępny będzie również w kolorze niebieskim (cyjan).

Po wstępnych komentarzach użytkowników od razu widać, że Lumia Cityman większości się podoba, a dla niektórych telefon ten jest wręcz bliski ideału. Jedynym mankamentem wydają się tu być umieszczony z tyłu głośnik oraz oscylująca wokół 8 mm grubość urządzenia. Jednak ten drugi zarzut większość osób byłaby gotowa szybko oddalić, gdyby okazało się, że w ramach tej grubości otrzymają oni wysoko pojemną baterię.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

  • n9User 14:39 26.07.2015

    Wszystkie powyżej 5 cali więc co najniej 1 cal za dużo. Ciekawe jak z wymienialnością baterii która miała być możliwa. No i aku 3000 mAh jak na taką grubość... Tak czy inaczej kolejna patelnia niestety

  • merz 15:24 26.07.2015

    czekam na Lumię z 4000 mAh baterią - bo dlaczego nie? grubość i masywność smartfona to niekoniecznie wada

Skomentuj

Autor