Menu kategorii
 • Znamy nowe szczegóły na temat Microsoft CloudPC

  Znamy nowe szczegóły na temat Microsoft CloudPC

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  12:46
  05.11.2020
  2268 wyświetleń

  W lipcu tego roku poprzez ofertę pracy Microsoft zakomunikował, że tworzy nową usługę CloudPC. Jest ona budowana w oparciu o technologię wirtualizacji pulpitu i zapewniać ma "pulpit jako usługę". Użytkownicy końcowi będą mogli uzyskać dostęp do aplikacji służbowych i programów online — z dowolnego urządzenia.

  W ogłoszeniu o pracę opublikowanym 5 lipca Microsoft pisał:

  Microsoft Cloud PC to strategiczna, nowa oferta zbudowana na bazie Windows Virtual Desktop, aby dostarczać Desktop as a Service. W swej istocie dostarczy klientom biznesowym nowoczesne, elastyczne, działające w chmurze doświadczenie Windows i pozwoli im pozostawać aktualnym w bardziej uproszczonym i skalowanym stylu.

  Brzmi to jak usługa stworzona jako VM, która zapewni klientom dostęp do aplikacji Microsoft 365, wliczając w to Windows 10. Kolejne informacje poznaliśmy dzisiaj za sprawą przecieków na Twitterze leakstera WalkingCat. Oto ich podsumowanie:

  • Microsoft CloudPC jest rozwijany pod kryptonimem Project Deschutes.
  • Dostęp do usługi Microsoft CloudPC można będzie uzyskać na cloudpc.microsoft.com.
  • Gdy jego konfiguracja zostanie ukończona, użytkownicy będą mogli też uzyskać dostęp do pulpitu w chmurze, używając aplikacji Microsoft Remote Desktop na urządzeniach z Windows 10, macOS, iOS i Androidem.
  • Na chwilę obecną CloudPC ma być oferowany w trzech konfiguracjach:
   • Lite: 2 vCPU 4GB RAM 96GB SSD (Zoptymalizowana do ogólnych zastosowań i elastyczności)
   • Standard: 2 vCPU 8GB RAM 96GB SSD (Zoptymalizowana dla potrzeb zaawansowanych obliczeń, zorientowana na wydajność i szybkość)
   • Advanced: 8 GB RAM, 3 vCPU, 40 GB SSD (Zoptymalizowana pod kątem przyspieszenia grafiki z myślą o skalowalności i przetwarzaniu danych)

  WalkingCat pokazał też logo CloudPC. Wygląda to na ikonę w stylu Fluent Design:

  CloudPC

  Nie wiemy jeszcze, kiedy usługa miałaby zostać oddana do użytku, niemniej jednak sądząc po ilości dostępnych już informacji, może to nastąpić niebawem.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-cloudpc-service-leaked-online/

  Polecamy również w kategorii Windows 365