Znamy już daty konferencji Microsoft Build, Ignite i Ready 2021

Znamy już daty konferencji Microsoft Build, Ignite i Ready 2021

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:43
10.03.2021
1968 wyświetleń

W ubiegłym roku, niedługo po wybuchu pandemii koronawirusa Microsoft zapowiedział, że wszystkie jego wydarzenia będą miały charakter wyłącznie cyfrowy przynajmniej do lipca 2021 roku. Jak się okazuje, scenariusz ten może wydłużyć się o kolejne miesiące. Nie jest to co prawda żadnym zaskoczeniem, jednak uzyskaliśmy takie potwierdzenie dzięki wyciekowi, który przekazał znany microsoftowy leakster — WalkingCat.

Klip pokazuje daty nadchodzących wydarzeń, które nie były do tej pory podane do publicznej wiadomości, choć można było założyć pewne ramy czasowe w oparciu o poprzednie edycje. Dowiadujemy się z niego również, że wszystkie te eventy będą miały formę wirtualną. Wideo to Microsoft najpewniej udostępni za parę dni sam. Dziś można je zobaczyć na twitterowym profilu WalkingCata.

Podane przez Microsoft terminy to:

  • 25-27 maja 2021 — Microsoft Build
  • 13-14 października 2021 — Microsoft Ignite
  • 21-22 lipca 2021 — Microsoft Ready
  • 2-4 marca 2021 — Microsoft Ignite

Ostatni z powyższych terminów należy oczywiście do przeszłości. O drugiej części Ignite 2020, którą Microsoft nazywał wprost "Ignite 2021", pisaliśmy szerzej w zeszłym tygodniu. Prawdziwy Ignite 2021 zacznie się dopiero w październiku i nie wiadomo jeszcze, czy również zostanie podzielony na dwie części. Najszybciej natomiast — bo już pod koniec maja — czeka na nast najbliższa edycja konferencji deweloperskiej BUILD.

Sam przeciek wydaje się autentyczny, niemniej jednak daty mogą ulec zmianie. Tak uważa sam WalkingCat, który uznaje te terminy za placeholdery. Jego zdaniem BUILD odbędzie się o wiele szybciej, bo już za 33 dni, co miałoby się wiązać z premierą nowego wariantu Windows.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-build-2021-to-be-may-25---27-fall-ignite-going-all-digital/

Polecamy również w kategorii Microsoft