Menu kategorii
 • Zmiana rozmiaru miniatur

  Zmiana rozmiaru miniatur

   Daniel Karcz
  Daniel Karcz
  00:00
  24.09.2006
  10452 wyświetlenia

  Jednym z dostępnych w systemie Windows XP sposobów wyświetlania ikon plików graficznych i wideo w folderach to tzw. miniatury, które umożliwiają podgląd zawartości tychże obiektów bez potrzeby ich otwierania. Mała modyfikacja rejestru dostosuje wyświetlanie owych miniatur do naszych potrzeb, dzięki czemu praca z systemem stanie się przyjemniejsza.

  Uruchamiamy Edytor rejestru, klikając Start, Uruchom... i w polu tekstowym narzędzia, które się wyświetli wpisujemy polecenie regedit. Odszukujemy i rozwijamy następnie klucz: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer. Kolejnym krokiem będzie stworzenie dwóch nowych wartości DWORD, w prawej części okna Edytora rejestru klikamy prawym przyciskiem myszy i z menu kontekstowego wybieramy opcję Nowy oraz Wartość DWORD.

  Pierwszą z nich nazywamy ThumbnailSize - jej domyślna wartość to 96, której zwiększenie powoduje wzrost wielkości wyświetlanych miniatur. Natomiast druga będzie nosiła nazwę ThumbnailQuality i jej wartością standardowa będzie 90, która po modyfikacji odpowiednio obniży lub poprawi jakość wyświetlanych miniatur. Po zakończonej edycji rejestru, zamykamy go i oglądamy to, co dała nam konfiguracja dwóch nowo stworzonych wartości DWORD.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Zaawansowana zmiana opcji systemu