Zmiana rozmiaru miniatur

Zmiana rozmiaru miniatur

 Daniel Karcz
Daniel Karcz
00:00
24.09.2006
3 komentarze
9331 wyświetlenie

Jednym z dostępnych w systemie Windows XP sposobów wyświetlania ikon plików graficznych i wideo w folderach to tzw. miniatury, które umożliwiają podgląd zawartości tychże obiektów bez potrzeby ich otwierania. Mała modyfikacja rejestru dostosuje wyświetlanie owych miniatur do naszych potrzeb, dzięki czemu praca z systemem stanie się przyjemniejsza.

Uruchamiamy Edytor rejestru, klikając Start, Uruchom... i w polu tekstowym narzędzia, które się wyświetli wpisujemy polecenie regedit. Odszukujemy i rozwijamy następnie klucz: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer. Kolejnym krokiem będzie stworzenie dwóch nowych wartości DWORD, w prawej części okna Edytora rejestru klikamy prawym przyciskiem myszy i z menu kontekstowego wybieramy opcję Nowy oraz Wartość DWORD.

Pierwszą z nich nazywamy ThumbnailSize - jej domyślna wartość to 96, której zwiększenie powoduje wzrost wielkości wyświetlanych miniatur. Natomiast druga będzie nosiła nazwę ThumbnailQuality i jej wartością standardowa będzie 90, która po modyfikacji odpowiednio obniży lub poprawi jakość wyświetlanych miniatur. Po zakończonej edycji rejestru, zamykamy go i oglądamy to, co dała nam konfiguracja dwóch nowo stworzonych wartości DWORD.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Zaawansowana zmiana opcji systemu

Komentarze

  • zukow 18:36 03.11.2007

    Wszystko ok tylko wydaję mi się , że należy zacząć od klucza HKEY_CURRENT_USER , a nie od HKEY_LOCAL_MACHINE i wszystko będzie ok

  • DawidG3 14:47 13.07.2011

    @<a name="komentarz_14585"></a> [b] zukow ma rację[/b]

  • xyzxyzxyz 13:38 13.11.2011

    no i trzeba zaznaczać wartości DWORD podczas edycji jako "dziesiętny";]

Skomentuj

Autor