Przypomnienie o zmianie hasła

Przypomnienie o zmianie hasła

Autor: Daniel Karcz

Opublikowano: 10/26/2007, 12:00 AM

Liczba odsłon: 28314

Chcąc, aby komputer był naprawdę bezpieczny powinniśmy co jakiś czas zmieniać hasło dostępu do systemu, gdyż zawsze istnieje ryzyko, iż niepowołana osoba odgadnie wspomniany kod i uzyska dostęp do danych. Z racji tego, że każdy z nas często zapomina o zmianie hasła co jakiś czas, pokażemy jak za pomocą modyfikacji rejestru doprowadzić do tego, iż system będzie nam przypominał o obowiązku zmiany hasła.

Pierwszym krokiem tej modyfikacji będzie uruchomienie narzędzia jakim jest Edytor rejestru, klikamy Start, Uruchom... i w polu tekstowym okna, które się pojawi wpisujemy polecenie regedit. Tak oto uruchomiliśmy Edytor rejestru, teraz odszukujemy i otwieramy następujący klucz: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT
\CurrentVersion\Winlogon
, następnie poprzez dwukrotne kliknięcie edytujemy wartość passwordexpirywarning, znajdującą się w prawej części okna edytora.

Zmieniamy znajdującą się w polu Dane wartości wartość na ilość dni po upływie, których system będzie przypominał o zmianie hasła na nowe. Klikamy OK, zamykamy Edytor rejestru i od tego momentu system będzie informował nas o konieczności zmiany hasła co X dni (gdzie X jest ilością dni zadeklarowaną przez nas w wartości passwordexpirywarning).

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia