Menu kategorii
 • Zmiana domyślnej ścieżki instalowanych programów

  Zmiana domyślnej ścieżki instalowanych programów

   Daniel Karcz
  Daniel Karcz
  00:00
  20.09.2006
  20948 wyświetleń

  Instalując w systemie jakąkolwiek aplikację - tzn. program, grę czy inne narzędzie, instalator proponuje nam domyślną lokalizację dla nowego programu jaką jest 'C:\Program Files\'. Dla użytkowników instalujących programy na innych partycjach niż systemowa lub w innych miejscach na dysku niż wspomniany wcześniej standardowy katalog, problemem może być ciągła zmiana ścieżki instalacji, ale na szczęście da się to zmienić. Zalecane jest jednak by wykonywać tą modyfikację zaraz po instalacji systemu, w przeciwnym wypadku część zainstalowanego oprogramowania może przestać działać.

  Uruchamiamy Edytor rejestru, klikając kolejno na Start, Uruchom... i wpisujemy regedit. Naszym oczom ukaże się wspomniane wcześniej narzędzie, następnie wchodzimy kolejno do kluczy HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion i pośród wartości w prawym oknie wyszukujemy oraz klikamy dwukrotnie ProgramFilesDir.

  W polu tekstowym Dane wartości: edytowanego ciągu widnieje domyślna ścieżka, gdzie standardowo instalowane są wszelakiego rodzaju aplikacje. Dokonajmy zmian, wpisując np. D:\Aplikacje. Następnie klikamy przycisk OK, zamykamy Edytor rejestru i restartujemy komputer by zmiany zostały wprowadzone do systemu. Od tej chwili, każdy instalator będzie proponował katalog, który my wyznaczyliśmy.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Zaawansowana zmiana opcji systemu