Menu kategorii
 • Zestaw poprawek dla poprzednich wersji Windows 10

  Zestaw poprawek dla poprzednich wersji Windows 10

   Wojciech Błachno
  Wojciech Błachno
  15:06
  16.01.2019
  1816 wyświetleń

  Patch Tuesdey już był, lecz to nie oznacza dla giganta z Redmond końca prac nad aktualizacjami w tym miesiącu. Microsoft udostępnił dziś szereg aktualizacji dla użytkowników starszych wersji Windows 10. Otrzymały ją wersje April 2018 Update (1803), Fall Creators Update (1709) i Creators Update (1703). Oto lista zmian, które zostały zawarte w poszczególnych paczkach aktualizacji:

  Dla April 2018 Update przeznaczona jest aktualizacja KB4480976, która podnosi system do wersji 17134.556. Lista poprawek jest całkiem spora, choć znalazło się również miejsce na kilka znanych błędów. Kilka z nich można zaliczyć do kategorii poważnych lub po prostu kłopotliwych. Jednym z nich jest błąd, który uniemożliwia przypięcie strony do menu Start lub paska zadań. Może to być uciążliwe i Microsoft pracuje już nad stosowną poprawką. Ponadto najnowsza aktualizacja:

  • Rozwiązuje problem z Microsoft Edge, który nie wyzwala zdarzenia focusin, jeśli detektor zdarzeń skupienia elementu przenosi się na inny element.
  • Rozwiązuje problem z działaniem niektórych funkcji osi czasu oraz ustawień roamingowych dla kont z językami chińskim, japońskim i koreańskim.
  • Rozwiązuje problem, który może uniemożliwić niektórym aplikacjom prawidłowe wyświetlenie okna Pomoc (F1).
  • Rozwiązuje problem powodujący wyświetlanie opcji zasilania na ekranie zabezpieczeń systemu Windows, gdy ustawiona jest dla każdej grupy użytkowników zasada ukrywania opcji zasilania.
  • Rozwiązuje problem, który uniemożliwia rozwiązywanie odsyłaczy do niektórych skompresowanych formatów plików.
  • Rozwiązuje problem powodujący awarię funkcji BitLocker Network Unlock na maszynach wirtualnych drugiej generacji, gdy są używane w sieci obsługującej wyłącznie protokół IPv4.
  • Rozwiązuje problem związany z prywatnością w aplikacjach, które uzyskują dostęp do BroadFileSystemAccess bez zgody użytkownika.
  • Rozwiązuje problem polegający na tym, że logowanie w usłudze WAM powoduje, że niektóre aplikacje, takie jak pakiet Microsoft Office, przestają działać.
  • Rozwiązuje problem powodujący, że skrypty podpisane katalogiem, w tym te dostarczane jako część systemu Windows, niepoprawnie generują zdarzenie inspekcji niepowodzenia kontroli systemu Windows Defender.
  • Rozwiązuje problem, w wyniku którego sterowniki systemu Windows powodują wysokie wykorzystanie procesora. W rezultacie sterownik trybu użytkownika przestaje działać, gdy urządzenie wznawia pracę w trybie hibernacji (S4).
  • Rozwiązuje problem, który może powodować 30-sekundowe opóźnienie podczas usuwania lub zmiany nazwy łącza w przestrzeni nazw rozproszonego systemu plików (DFS). Ponadto zmiana nazwy folderu może potrwać 30 sekund, gdy wielu użytkowników jednocześnie pracuje w udziale grupowym, a program File Explorer przestaje odpowiadać.
  • Rozwiązuje problem, który uniemożliwia zastąpienie pliku w folderze udostępnionym z powodu odmowy dostępu po załadowaniu sterownika filtru.
  • Rozwiązuje problem, który może powodować problemy z uwierzytelnianiem hotspotów przez aplikacje innych producentów.
  • Rozwiązuje problem, który może powodować wyświetlanie niebieskiego ekranu błędu po podłączeniu urządzenia pamięci w standardzie Thunderbolt.

  Dla komputerów z Fall Creators Update przeznaczono aktualizację KB4480967, która podnosi numer wersji do 16299.936. Część poprawek pokrywa się z powyższą listą dla April 2018 Update. Zawiera tylko dwa znane problemy, w tym błąd związany ze starymi bazami danych Access i problem z wrześniową aktualizacją .NET Framework, który jest znany od dłuższego czasu. Ponadto:

  • Rozwiązuje problem, który może wyświetlać kod błędu "0x139" dla RNDISMP6! KeepAliveTimerHandler podczas łączenia z urządzeniem specyfikacji zdalnego interfejsu sieciowego (RNDIS).
  • Rozwiązuje problem polegający na tym, że obraz tapety pulpitu ustawiony przez zasady grupy nie zostanie zaktualizowany, jeśli ma taką samą nazwę jak poprzednie zdjęcie.
  • Rozwiązuje problem, który może spowodować, że aplikacja przestanie działać podczas konwersji długich wyrażeń Kana na Kanji za pomocą kombinacji predykcyjnego i niepredykcyjnego sygnału wejściowego.
  • Rozwiązuje problem w konfiguracji wielu monitorów, który powoduje nieoczekiwane przejście okna do innego monitora po ponownym nawiązaniu połączenia z istniejącą sesją użytkownika.
  • Rozwiązuje problem, który powoduje, że Zaplanowane zadania utworzone w stanie wyłączonym nie działają.

  Ostatnią wersją, która jest jeszcze wspierana w wersjach Enterprise i Education, to Creators Update. Otrzymała ona aktualizację KB4480959, a wraz z nią numer kompilacji 15063.1596. Tutaj ponownie część zmian pokrywa się z powyższymi oraz dodatkowo rozwiązano błąd powodujący problem z pobraniem pliku, ponieważ funkcja Mark of the Web (MOTW) nie była obsługiwana w lokalizacji pobierania.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-releases-windows-10-builds-17134556-16299936---heres-whats-new

  Polecamy również w kategorii Windows 10