Zestaw Windows Mixed Reality od Samsung oficjalnie potwierdzony

Zestaw Windows Mixed Reality od Samsung oficjalnie potwierdzony

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
23:43
03.10.2017
0 komentarzy
1124 wyświetlenia

Przeszło tydzień temu do sieci wyciekły grafiki promocyjne, na których widniał domniemany zestaw Windows Mixed Reality od Samsunga. Koreański gigant na potwierdzenie nie kazał sobie długo czekać - dziś na pokazie w San Francisco zaprezentowano oficjalnie Samsung HMD Odyssey, który dołącza do rodziny przystępnych HMD współpracujących z Windows 10. Urządzenie zdaje się jednak grać w nieco wyższej lidze.

Microsoft stwierdził, że "era Windows Mixed Reality zacznie się 17 października", czyli w dniu premiery Fall Creators Update. Czy powołanie do życia nowej platformy może już przesądzać o nowej erze w dziedzinie VR/MR? Microsoft przekonuje, że tak. Rzeczywistość mieszana uwalniać ma kreatywność każdej osoby i każdej organizacji na tej planecie. "Wchodzimy w następną erę komputerów, erę mieszanej rzeczywistości [Mixed Reality]. Od czasu przedstawienia Microsoft HoloLens, pierwszego w historii samodzielnego holograficznego komputera, po przywitanie partnerów biznesowych, takich jak Ford Motor Company, widzimy inspirację i kreatywność naszych klientów, a nowoczesne miejsca pracy nadal nas inspirują i zachęcają do kroczenia naprzód" - czytamy w ostatnim wpisie na Windows Experience Blog.

Samsung HMD Odyssey

Wróćmy jednak do nowej propozycji Samsunga, czyli Samsung HMD Odyssey. Jak podejrzewaliśmy, zestaw ten wyróżnia się na platformie Windows Mixed Reality wyższą jakością, wyglądem (na stronie Sklepu Microsoft widnieją te same grafiki, które wyciekły tydzień wcześniej) i oczywiście ceną. Zerknijmy na najważniejsze parametry:

  • Rozdzielczość: 2880 x 1600
  • Wyświetlacz: OLED
  • Częstotliwość odświeżania: 90Hz
  • Pole widzenia: do 110°
  • Słuchawki i podwójny mikrofon
  • Kontrolery ruchu dołączone do zestawu

Na stronie Sklepu Microsoft dostępne w przedsprzedaży są już Acer Windows Mixed Reality Headset, Dell Visor, HP Windows Mixed Reality Headset Lenovo Explorer i oczywiście Samsung HMD Odyssey. Cena tego ostatniego jest najwyższa spośród wszystkich istniejących zestawów WMR i wynosi 499 dolarów (ok. 1883 zł). Premiera urządzenia przewidziana jest na 6 listopada tego roku.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.windows.com/windowsexperience/2017/10/03/the-era-of-windows-mixed-reality-begins-october-17/

Polecamy również w kategorii Technologie VR, AR, MR

Komentarze

Skomentuj

Autor