Zdalny dostęp

Zdalny dostęp

 Paweł Wujczyk
Paweł Wujczyk
00:00
18.08.2006
7 komentarzy
23465 wyświetleń

Czasem potrzebujemy na komputerze zrobić jakąś pracę, niestety na naszym systemie nie ma odpowiedniego programu. Dlatego wstajemy i idziemy na inną jednostkę w domu i tam wykonujemy zadanie. Wcale jednak nie musimy ruszać się z miejsca aby mieć dostęp do programu zainstalowanego na innym komputerze. Windows XP pozwala pracować na zdalnym systemie tak jakbyśmy siedzieli przed nim. Mianowicie na naszym ekranie pojawia się wirtualny pulpit ze sterowanej maszyny. Możemy wtedy wykonywać na niej wszystkie operacje jakie moglibyśmy robić będąc przy jednostce.

Aby udostępnić opcję Połączenie zdalne musimy w systemie, na który zamierzamy się łączyć kliknąć prawym przyciskiem na ikonę Mój komputer, wybrać z menu Właściwości a następnie na zakładce Zdalny w sekcji Pulpit zdalny zaznaczyć opcję Zezwalaj użytkownikom na zdalne łączenie się z tym komputerem.

Po dokonaniu takiej operacji możemy wrócić na nasz komputer. Aby połączyć się ze zmienionym właśnie systemem klikamy kolejno na Start, Programy, Akcesoria, Komunikacja i na końcu Podłączanie pulpitu zdalnego. W nowo otwartym oknie wpisujemy adres jednostki, do której chcemy się podłączyć.

Po kliknięciu przycisku Podłącz na naszym ekranie zostanie wyświetlone okienko logowania, w które należy wpisać login oraz hasło. Jeżeli nie możemy ustanowić połączenia sprawdźmy ustawienia zapory ogniowej, która może nie pozwalać na takiego rodzaju komunikacje. Aby to sprawdzić najlepiej na chwilę wyłączyć firewall i wtedy spróbować się ponownie.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Praca w sieci

Komentarze

 • phueta 12:09 19.08.2006

  Rzeczywiście jest to doskonały sposób na pracę na dwóch jednostkach oddalonych od siebie. Problemem jest jeśli komputery mają łącze poprzez Neostradę i nieznany jest zmieniający się nr IP. Pracuję w tym systemie już od ponad dwóch lat z powodzeniem. Zmieniający sie nr odczytuję poprzez nakładkę Power GG z którym jest zakładka "Inwigilator". W ten sposób mam podgląd pod aktualny nr IP. Korzystałem także z tej funkcji podczas wyjazdów zagranicznych korzystając z przygodnych komputerów na których zainstalowany był system XP. Bardzo przydatna funkcja.

 • Łuki 13:02 19.08.2006

  Witam,robie wszystko zgodnie co z tym tu pisze.ale pod sam koniec podaczas logowania pokazuje mi sie komuniat "połączenie nie jest możliwe z powodu ograniczeń konta",zapore wyłączyłem i tez nic nie dało.oco moze chodzic??

 • smerf 15:30 19.08.2006

  Phuneta na neostrade i zmienne IP jest prosta metoda wystarczy zarejestrowac sie w servisie www.no-ip.com utworzyc i skonfigurowac odpowiednio konto. Tj. host pod jaka bedziesz pracowal np. "phueta.no-ip.org pobrac programik z ich www i zsinstalowac oraz na komputerze. PO wpisaniu do niego danych z www teraz twoj komputer w sieci widnieje zawsze pod hostem phueta.no-ip.org (jezeli oczywiscie jest tylko odpalony w tle program noip). Jest to owiele prostsze niz wyciaganie przez gg badz inne komunikatory nr IP. A tak wogole to fajnie y bylo jak by microshit wypuscil jakis program/naklaodke pozwalajaca pracowac na zdalnym komputerze w kilka osob tzn jedna przez net/lan a droga fizycznie siedzac przy kompie i kazdy uzywa swojego konta. Lecz niestety w tym systemie jest to chyba nie mozliwe Pozdro

 • www.tadeksasnal.republika.pl 15:21 01.09.2006

  Oto rozwiązanie na wszystkie problemy!!! Niezależnie czy mamy neostradę, radiówkę czy coś innego! Pulpit zdalny to strasznie powolne narzędzie. Myślę że o wiele lepsza bedzie moja propozycja. Nastronie www.logmein.com tworzymy nowe konto, instalujemy programik logmein.exe, następnie na stronie pokaże sie add computer. Dodajemy komputer na którym pracujemy wpisując sobie własne hasło i już prawie możemy korzystać. teraz na drugim komputerze powiedzmy na drugim końcu świata wchodzimy na stronkę www.logmein.com logujemy się i jeżeli komputer na którym chcemu pracować jest włączony to pisze nam że jest on line. Klikamy na niego, wpisujemy wcześniej ustanowione hasło następnie klikamy na remote controll i już! widzimy pulpit, możemu dokonywać operacji na dyskach i przede wszystkim nie trzeba wpisywać żadnych ip!!! UWAGA! do poprawnego działania potrzebae jest zainstalowanie sobie javy.

 • laser 26 12:37 13.01.2008

  www.tadeksasnal.republika.pl dzieki Tój patent jest rewelacja

 • ProJack 11:43 26.11.2008

  <p>Wypróbowałem LogMeIn - działa bardzo przyzwoicie. Dzięki za radę.</p>

 • Przemysław Kadłubowski 18:17 20.03.2009

  <p>Bardzo interere wypracowanie na temat zdalnego dostepu .Barodz Ciekawi mnie to .Zastanawiam sie dlaczego jest tego az tak duzo jezeli tak naprawde mozna zrobic to tak szybko !!! Pozdrawiam ]</p> <p> </p>

Skomentuj

Autor