Menu kategorii
 • Zdalny dostęp

  Zdalny dostęp

   Paweł Wujczyk
  Paweł Wujczyk
  00:00
  18.08.2006
  24088 wyświetleń

  Czasem potrzebujemy na komputerze zrobić jakąś pracę, niestety na naszym systemie nie ma odpowiedniego programu. Dlatego wstajemy i idziemy na inną jednostkę w domu i tam wykonujemy zadanie. Wcale jednak nie musimy ruszać się z miejsca aby mieć dostęp do programu zainstalowanego na innym komputerze. Windows XP pozwala pracować na zdalnym systemie tak jakbyśmy siedzieli przed nim. Mianowicie na naszym ekranie pojawia się wirtualny pulpit ze sterowanej maszyny. Możemy wtedy wykonywać na niej wszystkie operacje jakie moglibyśmy robić będąc przy jednostce.

  Aby udostępnić opcję Połączenie zdalne musimy w systemie, na który zamierzamy się łączyć kliknąć prawym przyciskiem na ikonę Mój komputer, wybrać z menu Właściwości a następnie na zakładce Zdalny w sekcji Pulpit zdalny zaznaczyć opcję Zezwalaj użytkownikom na zdalne łączenie się z tym komputerem.

  Po dokonaniu takiej operacji możemy wrócić na nasz komputer. Aby połączyć się ze zmienionym właśnie systemem klikamy kolejno na Start, Programy, Akcesoria, Komunikacja i na końcu Podłączanie pulpitu zdalnego. W nowo otwartym oknie wpisujemy adres jednostki, do której chcemy się podłączyć.

  Po kliknięciu przycisku Podłącz na naszym ekranie zostanie wyświetlone okienko logowania, w które należy wpisać login oraz hasło. Jeżeli nie możemy ustanowić połączenia sprawdźmy ustawienia zapory ogniowej, która może nie pozwalać na takiego rodzaju komunikacje. Aby to sprawdzić najlepiej na chwilę wyłączyć firewall i wtedy spróbować się ponownie.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Praca w sieci