Zarządzanie dodatkami

Zarządzanie dodatkami

 Adam Myszkowski
Adam Myszkowski
00:00
07.01.2010
1 komentarz
4791 wyświetlenie

Internet Explorer 8 po raz pierwszy w całej historii edycji programu posiada tak wiele różnych dodatków i nowych funkcji. Microsoft wprowadził m.in. Akceleratory, wybór dostawców wyszukiwania i filtrowanie InPrivate. Oczywiście kontrola nad wszystkimi dodatkami nie byłaby możliwa bez specjalnie wydębionego centrum zarządzania nimi. Zobaczmy zatem, co oferuje funkcja Zarządzanie dodatkami.

Aby jej użyć, wybieramy menu Narzędzia, następnie klikamy Zarządzaj dodatkami. W nowym oknie zobaczymy spis zainstalowanych dodatków Internet Explorera 8. Pogrupowane zostały w cztery kategorie (menu Rodzaje dodatków po lewej). W głównej części okna wyświetlane są właściwe dla danej kategorii dodatki. Po kliknięciu wybranego dodatku na dole wyświetlone zostaną informacje o nim (typ dodatku, numer wersji, także odnośnik Więcej informacji, którego kliknięcie wyświetli bardziej szczegółowe informacje w nowym oknie). W kategorii Paski narzędzi i rozszerzenia znajdziemy spis pasków narzędziowych zainstalowanych przez zewnętrzne aplikacje, a także wtyczki, które zostały dodane do programu Internet Explorer 8. Możemy dodatkowo wprowadzić filtrowanie widoku za pomocą listy rozwijalnej Pokaż znajdującej się pod menu kategorii.

Zarządzanie dodatkami

Druga kategoria to Dostawcy wyszukiwania. Możemy tu wybrać, która z wyszukiwarek będzie domyślnie wykorzystywana, także w okienku wyszukiwania obok paska adresu. W kategorii Akceleratory znajdziemy natomiast wszystkie wykorzystywane akceleratory, wraz z podstawowymi informacjami o nich. Korzystając z przycisków na dole okna możemy dowolny z nich wyłączyć bądź też usunąć z programu. Ostatnia kategoria to obiekty Filtrowanie InPrivate. Tu dostajemy możliwość konfiguracji zawartości InPrivate. Po zakończonej konfiguracji dodatków, klikamy Zamknij i wracamy do przeglądania stron sieci Web.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Internet Explorer 8

Komentarze

  • rozczarowany 00:51 14.01.2010

    Opis okienka nie jest żadną pomocą, jakie jest okienko każdy widzi. W tym artykule powinny być zdefiniowane niektóre [b]słowa[/b], jak i do czego używa się tych funkcji. Jeżeli jest to artykuł o zarządzaniu dodatkami to lakoniczny a jeżeli pomoc to nie wiem w czym. Ja bynajmniej niczego nie nauczyłem się o zarządzaniu dodatkami a z artykułu powinno się czerpać wiedzę mniejszą lub większą. Chyba kupię sobie książkę "Windows 7 dla ekspertów" szkoda, że taka droga, albo coś dla początkujących i średniozaawansowanych.

Skomentuj

Autor