Menu kategorii
 • Zarządzanie dodatkami

  Zarządzanie dodatkami

   Adam Myszkowski
  Adam Myszkowski
  00:00
  07.01.2010
  6056 wyświetleń

  Internet Explorer 8 po raz pierwszy w całej historii edycji programu posiada tak wiele różnych dodatków i nowych funkcji. Microsoft wprowadził m.in. Akceleratory, wybór dostawców wyszukiwania i filtrowanie InPrivate. Oczywiście kontrola nad wszystkimi dodatkami nie byłaby możliwa bez specjalnie wydębionego centrum zarządzania nimi. Zobaczmy zatem, co oferuje funkcja Zarządzanie dodatkami.

  Aby jej użyć, wybieramy menu Narzędzia, następnie klikamy Zarządzaj dodatkami. W nowym oknie zobaczymy spis zainstalowanych dodatków Internet Explorera 8. Pogrupowane zostały w cztery kategorie (menu Rodzaje dodatków po lewej). W głównej części okna wyświetlane są właściwe dla danej kategorii dodatki. Po kliknięciu wybranego dodatku na dole wyświetlone zostaną informacje o nim (typ dodatku, numer wersji, także odnośnik Więcej informacji, którego kliknięcie wyświetli bardziej szczegółowe informacje w nowym oknie). W kategorii Paski narzędzi i rozszerzenia znajdziemy spis pasków narzędziowych zainstalowanych przez zewnętrzne aplikacje, a także wtyczki, które zostały dodane do programu Internet Explorer 8. Możemy dodatkowo wprowadzić filtrowanie widoku za pomocą listy rozwijalnej Pokaż znajdującej się pod menu kategorii.

  Zarządzanie dodatkami

  Druga kategoria to Dostawcy wyszukiwania. Możemy tu wybrać, która z wyszukiwarek będzie domyślnie wykorzystywana, także w okienku wyszukiwania obok paska adresu. W kategorii Akceleratory znajdziemy natomiast wszystkie wykorzystywane akceleratory, wraz z podstawowymi informacjami o nich. Korzystając z przycisków na dole okna możemy dowolny z nich wyłączyć bądź też usunąć z programu. Ostatnia kategoria to obiekty Filtrowanie InPrivate. Tu dostajemy możliwość konfiguracji zawartości InPrivate. Po zakończonej konfiguracji dodatków, klikamy Zamknij i wracamy do przeglądania stron sieci Web.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Internet Explorer 8