Menu kategorii
 • Zapisywanie zdjęć z usługi Instagram w usłudze OneDrive

  Zapisywanie zdjęć z usługi Instagram w usłudze OneDrive

   Łukasz Klimkiewicz
  Łukasz Klimkiewicz
  00:00
  16.11.2017
  1419 wyświetleń

  Publikując zdjęcia na Instagramie, na przykład z wakacji, możemy chcieć przenosić je również do odpowiedniego katalogu w chmurze OneDrive. Normalnie musielibyśmy zrobić to ręcznie, ale dzięki przepływom Microsoft Flow możemy tę czynność zautomatyzować. W tym celu skorzystamy z szablonu przepływu o nazwie Zapisz zdjęcia z usługi Instagram w usłudze OneDrive.

  Strona szablonu

  Jak utworzyć taki przepływ?

  1. Po otwarciu strony szablonu przepływu należy się upewnić, że jesteśmy zalogowani do usługi Instagram oraz OneDrive. Do Instagrama logujemy się za pomocą konta zrejestrowanego w tej usłudze, a logując się do OneDrive wykorzystujemy poświadczenia logowania konta Microsoft.
  2. Klikamy przycisk Kontynuuj.
  3. Pierwszy krok działa na podstawie ustawień domyślnych, ponieważ jest to wyzwalacz uruchamiający pracę przepływu, kiedy dodamy nowe zdjęcie do Instagrama.
  4. Krok drugi to akcja wykorzystująca protokół http. Ten krok również działa na podstawie swoich domyślnych ustawień, ale należy wiedzieć, że wykorzystywana jest tu ta metoda pobierania danych GET, która z adresu URL zdjęcia pobiera odpowiednie informacje, na podstawie których obraz może zostać przekazany dalej.
  5. Konfiguracja akcji protokołu HTTP

  6. Krok trzeci to akcja tworząca nowy plik we wskazanym katalogu docelowym chmury OneDrive. W tym kroku musimy wskazać właśnie ścieżkę katalogu docelowego.
  7. Konfiguracja akcji tworzenia nowego elementu w katalogu chmury OneDrive

  8. Konfigurację przepływu kończymy, klikając polecenie Utwórz przepływ.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Flow