Menu kategorii
 • Zapisywanie w formacie ODF 1.3 i inne nowości w Office dla Windows

  Zapisywanie w formacie ODF 1.3 i inne nowości w Office dla Windows

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  15:02
  30.08.2021
  1967 wyświetleń

  Office Insiderzy zarejestrowani w kanale Beta na Windows otrzymali w ostatnich dniach aktualizację, która wprowadza do Microsoft Office wsparcie dla nowych formatów OpenDocument (rozszerzenia .odt, .ods i .odp), przywraca pewną wyczekiwaną funkcjonalność w Outlook i dodaje nieco poprawek. Więcej szczegółów poniżej.

  Co nowego w Office Insider Preview Build 14420.20004 dla Windows?

  Wsparcie dla formatu OpenDocument 1.3 w Word, Excel i PowerPoint

  Wsparcie dla najnowszej wersji formatu OpenDocument (ODF) 1.3 jest już obecne w Microsoft Office. Specyfikacja ODF 1.3 dodaje obsługę wielu funkcjonalności obsługiwanych już przez format Office Open XML (OOXML). Funkcjonalności te mogą być teraz zapisywane przez Worda, Excela i PowerPointa w plikach o rozszerzeniach .odt, .ods oraz .odp. Aby użyć nowego formatu, kliknij Plik > Zapisz jako i wybierz format OpenDocument.

  OpenDocument format w Word

  Widok wielu miesięcy w panelu To Do w Outlook

  W poprzednich wersjach Outlooka użytkownicy mogli personalizować widok, aby wyświetlać więcej niż jeden miesiąc jednocześnie w kalendarzu panelu To Do (panelu po prawej stronie ekranu). Dzięki feedbackowi użytkowników Microsoft przywrócił tę funkcjonalność. Teraz możemy wyświetlać wiele miesięcy jednocześnie zarówno pionowo, jak i poziomo.

  Outlook

  Poprawki i ulepszenia

  W aktualizacji tej rozwiązano parę drobnych problemów z Wordem, Excelem, Publisherem, Outlookiem i samym pakietem Office.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://mspoweruser.com/office-insider-preview-build-14420-20004/

  Polecamy również w kategorii Office 365