Zapis relacji na żywo z konferencji Expert Summit w Lublinie

Zapis relacji na żywo z konferencji Expert Summit w Lublinie

 M. Miciński /  Ł. Klimkiewicz
M. Miciński / Ł. Klimkiewicz
00:00
06.11.2015
3023 wyświetlenia

Prowadzący: Mateusz Miciński oraz Łukasz Klimkiewicz

5 listopada 2015, Lublin.

Expert Summit 2015 – All about Microsoft technologies to bezpłatna ogólnopolska konferencja dla profesjonalistów branży informatycznej, którzy chcą odnaleźć się w świecie nowych technologii i biznesu. Konferencja MES 2015 jest spotkaniem wyjątkowych ludzi, wyjątkowych dzięki swojej pasji i ambicji, wierzących że wyzwolenie człowieka można osiągnąć poprzez samodoskonalenie jednostki. Wydarzenie zrzesza pasjonatów nowych technologii, programistów, designerów, projektantów baz danych, projekt managerów, specjalistów od zabezpieczeń, administratorów sieci czy przedstawicieli wielkiego biznesu. Jest to jedyne tak renomowane wydarzenie w Polsce zapewniające najwyższy poziom wykładów prowadzonych przez najwybitniejszych specjalistów w swoich dziedzinach. Podczas konferencji wystawiają się jedynie uznane na świecie firmy, których obecność zwiększa rangę wydarzenia.

10:27 | Mateusz Miciński
Z opóźnieniem, ale witamy na relacji na żywo z konferencji Expert Summit w Lublinie. Po przeszło 5 godzinnej podróży dotarliśmy punktualnie na sesję powitalną, na której zgromadziło się kilkaset osób i dla kilkudziesięciu brakło już niestety miejsca siedzącego, jak i po kilku chwilach także stojącego.

10:34 | Łukasz Klimkiewicz
Pierwszą sesję konferencji pt. Windows 10, Internet of Things, komunikacja duplex - od kabli do odrobiny Azure prowadzi znany i lubiany Tomasz Kopacz. Godzinne przedstawienie historii wymiany informacji za pośrednictwem coraz rzadziej stosowanych kabli i przejście do mocno promowanych rozwiązań cloudowych, w szczególności Microsoft Azure.

10:37 | Mateusz Miciński
Jest i Tomasz Kopacz, którego wczoraj słuchaliśmy w Warszawie na Windows 10 Technology Summit. Pierwsza sesja wystartowała z małym opóźnieniem - problem z wyświetlaniem slajdów na rzutniku.

10:39 | Mateusz Miciński
Organizatorzy mile zaskoczyli na ceremonii otwarcia. Wszystkich niewyspanych rozbudzał skecz w wykonaniu lokalnego kabaretu. Jego tematyka była stricte powiązana z Microsoftem. Nas niestety nie rozbudził.

10:43 | Mateusz Miciński
Organizatorzy zachęcają do oddania krwi w specjalnie podstawionym autobusie, zlokalizowanym przed głównym wejściem do Lubelskiego Parku Naukowo Technologicznego. My także dołączamy się do tego apelu, choć sami jesteśmy tak niewyspani, że nie ryzykujemy oddawani krwi :)

10:45 | Łukasz Klimkiewicz
Na konferencji znajdzie się też czas na rozrywkę, którą zapewnia platforma Xbox One. Chętni mogą zagrać w FIFA 16 oraz Forza Motorsports 6.

10:47 | Łukasz Klimkiewicz
Niedaleko strefy rozrywki ustawione jest stoisko Rzeszowskiej Grupy IT związanej z Politechniką Rzeszowską.

10:47 | Łukasz Klimkiewicz

12:39 | Mateusz Miciński
Taką kolejkę zastaliśmy o 9:20 i na długo po rozpoczęciu ceremoni otwarcia wielu uczestników czekało na rejestrację i otrzymanie skromnego giftbaga.
foto Expert Summit

12:56 | Mateusz Miciński
Po przerwie kawowej startują kolejne sesje. Wybór tematów jest spory: SharePoint Add-Ins o dodatkach do witryny SharePointa, o czym opowie Jacek Zajadacz; Unity 5 - sala tak oblegana, że się nie załapiemy, z wiadomych przyczyn; One Identity. Global Security - w prowadzeniu przez Pawła Pławiaka i Marcina Ostrowskiego oraz Open Source Software - OSS-Defined Virtual Data Center w chmurze Azure w prowadzeniu Michała Smerczyńskiego.

13:49 | Mateusz Miciński
Trwa przerwa obiadowa. Widzimy się nie wcześniej niż około 15.

14:13 | Mateusz Miciński
Na jednych sesjach tyle osób, że trzeba stać...
foto Expert Summit

14:13 | Mateusz Miciński
... a na innych pustki.
foto Expert Summit

14:14 | Mateusz Miciński
Z kolei mniej zainteresowani uczestnicy wolą pograć. Natomiast kolejka do obiadu ma jeszcze ze 100 osób, a zaraz startują kolejne prelekcje.
foto Expert Summit

16:28 | Łukasz Klimkiewicz
Konferencja powoli dobiega końca. My też szykujemy się do drogi powrotej. Ostatnie sesje Expert Summit w Lublinie tajników programowania, zarządzania licencjami w chmurze, baz danych w nowym SQL Server 2016 oraz wsparcia biznesu przez Microsoft. Wszystkie cztery sesje zostały zaplanowane na tę samą godzinę, dlatego zdecydowaliśmy się uczestniczyć w - naszym zdaniem - najciekawszej, czyli technikach programowania. Sesja pt. Antyporadnik programisty, czyli co musisz zrobić, aby trafić na pierwszą stronę Niebezpiecznika?.

16:32 | Łukasz Klimkiewicz
Pani Beata Zalewa, specjalizująca się w projektowaniu baz danych oraz w programowaniu w C#, przedstawiła i omówiła najczęstsze błędy popełniane przez programistów, głównie tych niedoświadczonych, a zajmujących się dużymi projektami. Przedstawione zostały najpopularniejsze praktyki stosowania "nieczystego" kodu aplikacji, błędy w szyfrowaniu loginów i haseł, stosowanie cudzego kodu i konsekwencje z tym związane.

16:34 | Łukasz Klimkiewicz
A tu mały poczęstunek. :)
foto Expert Summit

18:56 | Łukasz Klimkiewicz
Prelekcja prowadzona przez Łukasza Grala na temat najnowszego SQL Server 2016 zakończyła konferencję Exper Summit w Lublinie. W trakcie tego długiego dnia, bo dla mnie i Mateusza trwającego od 1 w nocy, dowiedzieliśmy się kilku interesujących faktów o Microsoft Azure, pracy z APS.NET, silniku do tworzenia gier Unity 5 i tajnikach "niedobrego" programowania.

18:58 | Łukasz Klimkiewicz
My z Mateuszem dziękujemy organizatorom i życzymy sukcesów w następnych latach. Pakujemy się w drogę powrotną i Wam również dziękujemy za obecność.
foto Expert Summit


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Konferencje w 2015