Zaawansowana funkcjonalność rysika w Surface Duo z Androidem

Zaawansowana funkcjonalność rysika w Surface Duo z Androidem

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:19
26.05.2020
1015 wyświetleń

Krótko po wycieku specyfikacji Surface Duo pojawiły się informacje o funkcjach rysika. Jak donosi Windows Latest, urządzenie będzie oferować integrację i funkcjonalność pióra, które będą spójne z innymi urządzeniami Surface.

Wieść niesie, że deweloperzy już nad nią pracują. Wymaga to ingerencji w stos wprowadzania Androida, aby urządzenie mogło rozpoznawać dotyk palca i rysika w tym samym czasie, a także bezproblemowo wykrywało go na obu ekranach. Jako że Surface Pen rozróżnia poziomy nacisku, Microsoft chce upewnić się, że będzie to właściwie odczytywane przez Androida. Przenoszenie rzeczy z jednego ekranu na drugi ma dawać naturalne odczucie. Wspierane będą także typowe dla Surface gesty, takie jak podwójne stuknięcie piórem, by wykonać zrzut ekranu.

Surface Duo - pióro

Deweloperzy zajęli się też ponoć kwestią opóźnienia wprowadzania (input lag), aby poprawić ogólne doświadczenie użytkownika, np. podczas rysowania. Istnieją jednak pewne trudności, które powinny zostać pokonane. Chodzi przykładowo o brak rozpoznawania wartości nachylenia w protokole dotyku wielopunktowego. Wiąże się to podobno z linuksowym jądrem Androida. Nie wiadomo, jakie jeszcze komplikacje mogą wyniknąć na styku Surface Pen i dwuekranowego urządzenia z Androidem.

Wiadomo już, że Surface Duo trafi na rynek w tym roku z preinstalowanym Androidem 10, by wkrótce potem otrzymać aktualizację Android 11.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.gsmarena.com/microsoft_surface_duo_to_come_with_advanced_stylus_support_and_precision-news-43411.php

Polecamy również w kategorii Surface Duo