YouTube bez reklam na Androidzie dzięki Microsoft Edge

YouTube bez reklam na Androidzie dzięki Microsoft Edge

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
13:28
13.09.2022
1373 wyświetlenia

Microsoft Edge w wersji na urządzenia mobilne, choć nie obsługuje innych rozszerzeń, to posiada wbudowany bloker reklam (integracja z AdBlock). Nie jest on jednak idealny i nie radzi sobie choćby z reklamami na YouTube. Microsoft jest tego świadomy i aby rozwiązać problem, wprowadza nową flagę do Edge Canary na Androida.

Nowa flaga nosi nazwę "Edge Block Video Ads" i pozwala blokować reklamy na YouTube i nie tylko. Według opisu w edytorze flag, kiedy zostanie włączona, Edge będzie starał się blokować reklamy wideo. Flaga jest dostępna jedynie w Edge Canary, dlatego użytkownicy wydań Dev i Stable jeszcze nie mają do niej dostępu.

Blokowanie reklam na YouTube - Android

Google jako wydawca Androida i właściciel YouTube'a niechętnie pozwala użytkownikom na blokowanie reklam. Najlepiej, gdyby wszyscy korzystali z oficjalnej aplikacji YouTube i oglądali reklamy bądź płacili za subskrypcję premium. Użytkownicy są więc kierowani do aplikacji, a nieoficjalne klienty, które umożliwiają oglądanie YouTube'a bez reklam, są usuwane z Google Play Store. Takie oprogramowanie jednak nadal istnieje - np. YouTube Vanced (dzięki za komentarz!).

YouTube w przeglądarce pozwala na znacznie więcej niż w oficjalnej, kontrolowanej przez Google aplikacji. W przypadku Edge na Windows możemy np. nie tylko blokować reklamy, ale również zainstalować przycisk do szybkiego pobierania filmów czy robienia zrzutu ekranu albo też włączyć dodatki zmieniające wygląd serwisu.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.reddit.com/r/edge/comments/xa27hf/it_seems_that_edge_for_android_will_be_more/

Polecamy również w kategorii Android