Xiaomi szykuje kolejne smartfony z ekranem owiniętym wokół obudowy

Xiaomi szykuje kolejne smartfony z ekranem owiniętym wokół obudowy

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
09:44
15.01.2020
398 wyświetleń

Na rynku smartfonów pozostał chyba tylko jeden duży gracz, który nie pokazał jeszcze oficjalnie żadnego składanego smartfona. Tym producentem jest Xiaomi i co prawda jakiś czas temu pojawiły się w Sieci małe teasery takiego urządzenia, ale nic poza tym. Jest to o tyle zaskakujące, że Xiami pod wieloma względami przecierało szlak właśnie w kontekście ekranów. Xiaomi Mi Mix był chyba jednym z pierwszych praktycznie bezramkowych telefonów. To właśnie w tę stronę może pójść Xiaomi, przesuwając dalej granice ekranu, zachowując jednak dotychczasową formę smartfonów i nie eksperymentując z elastycznymi, składanymi ekranami.

Xiaomi Model A

Prototyp Mi Mix Alpha został zaprezentowany już jakiś czas temu, ale do tej pory ten smartfon nie doczekał się swojej premiery. Jest on wyjątkowy, bo tak właściwie w całości pokrywa go ekran, który zawija się wokół krawędzi i kończy na wąskim pasku z tyłu urządzenia, gdzie umieszczono moduły aparatu. Ten telefon to po prostu sam ekran! Ta koncepcja może być podstawą do całej serii urządzeń i najnowsze patenty Xiaomi sugerują inne realizacje tej idei.

Xiaomi Model B

Patent odkryty przez redakcję LetsGoDigital opisuje dwa modele. Pierwszy z nich, Model A, podobny jest do Mix Alpha z tą różnicą, że tutaj moduły aparatu zostały przesunięte do samej krawędzi, a ekran zawija się tylko z jednej strony. Przywodzi mi na myśl skojarzenia z telefonem, który zapoczątkował modę na zaginane na krawędziach ekrany - Samsung Galaxy Note Edge. Model B natomiast zawija się na górnej krawędzi, a moduł aparatów umieszczono we wcięciu. Z mojego punktu widzenia dużo praktyczniejszym rozwiązaniem jest Model B, który pozwoli zachować fizyczne klawisze głośności i zasilania. Kiedy, jak, gdzie i za ile? To są wszystko pytania bez odpowiedzi, ale trzeba przyznać, że Xiaomi wykonuje śmiały ruch, póki co nie przyłączając się do tego składanego wyścigu zbrojeń.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://nl.letsgodigital.org/smartphones/xiaomi-telefoons-2020-modellen/

Polecamy również w kategorii Urządzenia