Xbox świętuje, przypominając osiągnięcia z 2016 roku

Xbox świętuje, przypominając osiągnięcia z 2016 roku

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
22:27
05.01.2017
0 komentarzy
1392 wyświetlenia

Miniony rok był dla Xboksa wyjątkowy pod wieloma względami. Nie tylko dlatego, że w listopadzie świętowano 15-lecie funkcjonowania marki na rynku, ale i z uwagi na plany przedstawione na E3 2016 i premierę nowej wersji Xbox One. Pod sam koniec roku, w listopadzie i grudniu, Microsoft odnotował wyraźny wzrost zaangażowania graczy, którzy w Xbox Live spędzili 3,9 mld godzin, czyli o 23% więcej, niż w 2015 roku. To jednak nie wszystko. Jak upłynął rok 2016 z punktu widzenia Xbox?

W 2016 r. Microsoft odnotował kilkanaście kamieni milowych i ważnych osiągnięć w rodzinie produktów Xbox. Oto najważniejsze z nich:

 • W 2016 r. do sprzedaży weszło blisko 400 nowych gier na Xbox One, w tym ekskluzywne tytuły: Gears of War 4 i Forza Horizon 3.
 • Forza Horizon 3 stała się najlepiej sprzedającą się i najwyżej ocenianą grą wyścigową w 2016 r. Franczyza stale się powiększa, a Microsoft podaje, że w serię gra ponad 14 mln graczy Xbox One i PC.
 • Gears of War 4 otrzymał wysokie noty od krytyków (Game Informer: 9.25/10, IGN: 9.2/10, Polygon: 9/10). Dobrze przyjęta została kampania oraz tryby Horde 3.0 i Versus Multiplayer - wszystkie dostępne w HDR (Xbox One S) i 4K (Windows 10) oraz posiadające wsparcie dla Xbox Play Anywhere. Microsoft pisze też o Xbox Live, w tym o 23 milionach rozgrywek Versus Multiplayer i Horde, które rozegrano od czasu premiery.
 • W 2016 r. wystartował program Xbox Play Anywhere, który pozwala uruchamiać rosnącą liczbę tytułów - jak Gears of War 4, Forza Horizon 3, ReCore, Killer Instinct: Definitive Edition, Everspace czy Astroneer - na Xbox One i PC bez dodatkowych opłat.
 • Posiadacze konsol Xbox One spędzili w 2016 r. ponad 265 milionów godzin, grając w tytuły wydane oryginalnie na Xbox 360. Najciekawsze tytuły to m.in. Red Dead Redemption, Call of Duty 2, Call of Duty 3, Call of Duty: Black Ops, Call of Duty: World at War, Mass Effect 2, Mass Effect 3, The Elder Scrolls IV: Oblivion i Skate 3 - wszystkie dostępne za pośrednictwem Wstecznej zgodności Xbox One.
 • Był to także wielki rok dla społeczności Minecraft. Miała miejsce premiera Minecraft: Education Edition, a także debiut Minecraft na nowych platformach, takich jak Gear VR, Oculus Rift i Apple TV. Ponadto świat gry wzbogacono o 150 nowych elementów, dodanych w ponad dwóch tuzinach aktualizacji.
 • Nowe tytuły na Windows 10 i rosnąca liczba urządzeń z nowym systemem zaowocowały ponad 2,5 miliardami godzin grania w samym tylko listopadzie - to 127% wzrost w porównaniu do listopada 2015 r.
 • Xbox Live oceniono jako najszybszą i najbardziej niezawodną sieć gamingową w niezależnych badaniach IHS Markit w USA i UK.
 • Nowe aktualizacje systemu w Xbox One i aplikacji Xbox wprowadziły Kluby i funkcję Poszukiwanie grupy do Xbox Live. Inne ważne nowości to Cortana i odtwarzanie muzyki w tle. Microsoft szacuje, że od premiery Xbox One w 2013 r. do konsoli dodano ponad 200 nowych funkcji.
 • Fani stworzyli ponad 2,4 miliony spersonalizowanych projektów Kontrolera Bezprzewodowego Xbox za pośrednictwem Xbox Design Lab w USA, Kanadzie i Portoryko.
 • Na rynek wszedł Xbox One S - jedyna konsola z wbudowanym UHD 4K Blu-ray, streamingiem wideo 4K i HDR w grach i wideo. Nowe tytuły ze wsparciem dla HDR to m.in. Gears of War 4, Forza Horizon 3, NBA 2K17, Deus Ex: Mankind Divided, Final Fantasy XV, The Elder Scrolls Online i World of Tanks. Na wielu rynkach Xbox One S pozostawał jednym z najlepiej sprzedających się produktów konsumenckich w sezonie świątecznym.

Korzystając z okazji, Microsoft pisze też o planach na ten rok. Najważniejszym wydarzeniem będzie oczywiście premiera Projec Scorpio. Planowane są też "ekscytujące rozszerzenia Xbox Live". Spośród najciekawszych gier zapowiedzianych na najbliższe miesiące Microsoft wymienia Halo Wars 2, Resident Evil 7 biohazard, For Honor, Tom Clancy’s Ghost Recon Wildlands, TEKKEN 7, Thimbleweed Park, Mass Effect Andromeda, South Park: The Fractured but Whole i Tacoma. Pojawią się też dodatki i rozszerzenia do wydanych wcześniej tytułów: Gears of War 4, Forza Horizon 3, ReCore, Dead Rising 4 i Minecraft.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://news.xbox.com/2017/01/05/xbox-closes-milestone-year-in-2016/

Polecamy również w kategorii Xbox One

Komentarze

Skomentuj

Autor