Xbox i Bethesda ze wspólnym pokazem już w czerwcu. Czego się spodziewamy?

Xbox i Bethesda ze wspólnym pokazem już w czerwcu. Czego się spodziewamy?

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:43
27.05.2021
1880 wyświetleń

W marcu tego roku Microsoft oficjalnie przywitał Bethesdę w rodzinie Xbox i zapowiedział, że niebawem przekaże dalsze plany. Teraz, gdy Bethesda wraz z pozostałymi studiami ZeniMax media stanowi część oddziału Xbox Game Studios, a dodatkowo zbliża się czerwiec — tradycyjny miesiąc konferencji E3 — nadszedł czas na konkrety. Xbox i Bethesda poprowadzą zatem wspólne show w formie transmisji online. Jak sugeruje zapowiedź, nie będzie lania wody ani owijania w bawełnę.

W krótkiej, acz treściwej zapowiedzi na Twitterze wyszczególniono trzy punkty, które mówią wszystko:

  1. Gry, Gry, Gry 🗣️
  2. Światowe premiery 🎬
  3. Nowe tytuły w @XboxGamePass ⏫

Wydarzenie będzie nosiło nazwę Xbox & Bethesda Games Showcase i odbędzie się w niedzielę, 13 czerwca o godzinie 10:00 AM PT (19:00 czasu polskiego). Pokaz będzie dostępny do obejrzenia w formie transmisji na platformach Twitch, YouTube, Twitter oraz Facebook.

Wspólne show Xboksa i Bethesdy nie przekreśla bynajmniej planów Microsoftu względem E3. Przypomnijmy, że słynna konferencja gamingowa wraca po dwuletniej przerwie i odbędzie się w dniach 12-15 czerwca. Xbox & Bethesda Games Showcase wypada zatem w drugi dzień E3, jednak póki co możemy się jedynie zgadywać, czy wydarzenie będzie formalnie częścią tej konferencji. Tak czy inaczej wiemy, że Microsoft planuje swoje wystąpienie na E3.

Czego można się spodziewać w tym roku? Kilka wskazówek znajdujemy na grafikach promujących wydarzenie. Po pierwsze, postaci z serii Halo, po drugie, kosmiczne klimaty Starfield, nad którym pracuje Bethesda, a także coś w rodzaju radaru lub słynnego ekranu "PLEASE STAND BY" w stylu retro, który mógłby sugerować... zapowiedź Fallout New Vegas 2, na co liczy mnóstwo fanów. Miło by było zobaczyć również postępy w pracach nad The Elder Scrolls 6, choć nie łudzimy się, że gra ukaże się w tym czy nawet następnym roku.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.xbox.com/en-US/xbox-bethesda-games-showcase

Polecamy również w kategorii Gry