Xbox Music to już Muzyka Groove na wszystkich platformach

Xbox Music to już Muzyka Groove na wszystkich platformach

 Krzysztof Kapustka
Krzysztof Kapustka
13:56
04.08.2015
0 komentarzy
1585 wyświetleń

Kilka tygodni temu Microsoft zapowiedział porzucenie marki Xbox Music na rzecz nowej rodziny aplikacji Groove [Music] (u nas Muzyka Groove). Nowa aplikacja była początkowo dostępna jedynie na Windows i Android, ale dziś można ją pobrać także na platformę iOS.

Zaktualizowana wersja aplikacji oznaczona została w Sklepie iTunes wersją 3.3 i podobnie jak jej odpowiedniki z pozostałych platform znaną dotychczas z konsoli Xbox zieleń porzuciła na rzecz czarnego interfejsu użytkownika. W stosunku do swojego poprzednika na iPhony i iPady, Groove umożliwia dodatkowo strumieniowanie muzyki przechowywanej w chmurze OneDrive, bez konieczności posiadania płatnej przepustki Groove Music Pass.

Poza tą funkcją wszelkie inne zmiany to niestety tylko zmiany kosmetyczne. Nie znajdziemy tu żadnych innych funkcjonalności dostępnych chociażby na Windows 10, takich jak możliwość przeglądania listy najnowszych wydań czy najpopularniejszych obecnie artystów, a jak zgłaszają sami użytkownicy, program nie obsługuje powszechnie wykorzystywanych już formatów muzycznych o wysokiej jakości.

Proces zmiany marki Xbox Music na Groove rozpoczął się na początku czerwca tego roku, wraz z wprowadzeniem aplikacji Groove do ekosystemu Windows. Nieco później pod tym kątem zaktualizowano także samą witrynę usługi Xbox Music oraz aplikację mobilną dedykowaną platformie Android.

Groove na iOS możecie pobrać bezpośrednio ze sklepu iTunes Store. Na chwilę obecną aplikacja nie jest dostępna w języku polskim.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Usługi Xbox

Komentarze

Skomentuj

Autor