Xbox Game Bar w Windows 10 z wbudowanym menedżerem zasobów

Xbox Game Bar w Windows 10 z wbudowanym menedżerem zasobów

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:23
16.10.2020
1661 wyświetlenie

Najnowsza aktualizacja Xbox Game Bar, czyli "Paska gry" w Windows 10, wprowadza widżet zasobów, który pozwoli graczom obserwować zużycie zasobów bez potrzeby otwierania Menedżera zadań. Widżet posiada dwukolumnowy, kompaktowy widok z wyświetlaniem "poziomu wpływu" każdej aplikacji w tle, a także bardziej szczegółowy widok użycia CPU, GPU, RAM i dysku przez aplikacje.

Na początku czerwca Xbox Game Bar zaczął oferować możliwość dodawania widżetów, dzięki czemu to od użytkownika zależy, jak wygląda interfejs nakładki. Możliwości personalizacji są co prawda nieskończone, jednak już nie ilość widgetów do pobrania z Widget Store. Tak czy inaczej pozwala to w pojedynczym widoku umieścić wiele przydatnych rzeczy, jak choćby ustawienia dźwięku, galerię, grupy, osiągnięcia, społeczności Xbox, narzędzie do tworzenia zrzutów ekranu i rejestrowania klipów czy nawet Spotify. Teraz dołączają do tego "Zasoby", które są miłą alternatywą dla Menedżera zadań.

Xbox Game Bar - monitor zasobów

Oprócz tego Xbox Game Bar wprowadza nowy wskaźnik użycia GPU do widżetu "Wydajność", a także sekcję ustawień, która poinformuje nas, czy komputer obsługuje nowy DirectX12 Ultimate, który określany jest mianem kulminacji najlepszej technologii graficznej na PC, ale też Xboksie.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://nichegamer.com/2020/10/10/windows-10-xbox-game-bar-now-has-a-built-in-task-manager/

Polecamy również w kategorii Usługi Xbox