Xbox Family Settings - aplikacja już dostępna w wersji Preview

Xbox Family Settings - aplikacja już dostępna w wersji Preview

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:39
27.05.2020
1029 wyświetleń

Ustawienia kontroli rodzicielskiej na Xbox One nie są nowością. Już parę lat temu można było skonfigurować je na stronie zarządzania kontem Microsoft lub w aplikacji mobilnej Microsoft Launcher. Microsoft wprowadza tymczasem nową aplikację na Androida i iOS dedykowaną właśnie konsoli — Xbox Family Settings. Jak działa i kto już może ją pobrać?

Xbox Family Settings pomaga rodzicom i opiekunom dzieci zarządzać ich czasem spędzanym na konsoli poprzez aplikację na urządzenia mobilne. Zapewnia prosty sposób na utworzenie konta dziecka i dostosowanie ustawień rodzinnych związanych z konsolą Xbox. Główne funkcje to:

  • Limity czasu przed ekranem — wyznacz limit dla każdego dnia tygodnia.
  • Filtry treści — ustaw filtry dopasowane do wieku dziecka, np. 8-latek może grać tylko w gry z oznaczeniem E.
  • Ustawienia gry i komunikacji — zablokuj dostęp do gry i kontaktów z innymi graczami, ustaw limit na "tylko znajomych" lub pozwól dziecku grać i rozmawiać "ze wszystkimi".
  • Raporty aktywności — przeglądaj dzienne i tygodniowe raporty aktywności każdego dziecka, by zrozumieć, jak spędza czas przy konsoli Xbox.

Przy pomocy aplikacji opiekun może odpowiadać na powiadomienia w czasie rzeczywistym, np. udzielając zgodę na wydłużenie czasu gry w danym dniu. Wbudowano też opcję pozwalającą szybko odblokować tryb multiplayer dla gry Minecraft, który posiada rating E10+, jednak czasem rodzice młodszych dzieci chcą zapewnić im możliwość gry z przyjaciółmi. W przyszłości takie szybkie ustawienia może zdobyć więcej gier. Gdy aplikacja wyjdzie z wersji zapoznawczej (wczesnego dostępu), rodzice będą mogli przeglądać i zarządzać listą znajomych dziecka i zatwierdzać lub odrzucać prośby o zaakceptowanie znajomych.

Xbox Family Settings

Xbox Family Settings (Preview) jest już dostępna dla wszystkich użytkowników Androida oraz dla pierwszych 10 tysięcy osób, które zgłoszą się do testów na iOS. Aby zainstalować aplikację, należy udać się na stronę https://aka.ms/XboxFamilyBetaAndroid lub https://aka.ms/XboxFamilyBetaiOS (w zależności od urządzenia) i postępować według wskazówek wyświetlonych na ekranie.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://news.xbox.com/en-us/2020/05/27/xbox-family-settings-app-preview/

Polecamy również w kategorii Xbox One