Xbox Cloud Gaming - użytkownicy spędzili w grach 18x więcej czasu w ostatnim roku

Xbox Cloud Gaming - użytkownicy spędzili w grach 18x więcej czasu w ostatnim roku

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:00
02.08.2022
355 wyświetleń

Przyszłość biznesu gamingowego Microsoftu będzie zakotwiczona w konsolach Xbox, ale będzie też w większym stopniu wychodzić na inne urządzenia dzięki połączeniu z chmurą. Ma to wiele zalet, jak choćby to, że można zapomnieć o platformie — na smartfonie, tablecie, PC, TV lub konsoli zagramy w tytuły wydane na którąkolwiek z nich (a w przyszłości też gry działające wyłącznie w chmurze). Takie rozwiązanie mocno podbija wyniki Xbox Cloud Gaming.

Odkąd Microsoft wypromował dostęp do Fortnite za darmo na Xbox.com/play, Xbox Cloud Gaming zaczął przyciągać jeszcze więcej graczy, a ci spędzali na graniu w chmurze o wiele więcej godzin. Warto przypomnieć, że dzięki chmurze gamingowej Xbox można uruchamiać Fortnite na urządzeniach z Androidem i iOS, nie robiąc sobie nic z bana, jakiego ta gra zarobiła w sklepach obu tych platform. O ostatnim roku w Xbox Cloud Gaming rozmawiali kierujący nim Catherine Gluckstein i Kevin LaChapelle.

Gluckstein odnotował, że godzinowe użycie Xbox Cloud Gaming w samym ostatnim roku zaliczyło wzrost o 1800%. LaChapelle zwróciła zaś uwagę, że Microsoft pracuje nad odpowiedzią na zapotrzebowanie, uruchamiając kolejne serwery w różnych miejscach na świecie. W niedawnym spotkaniu z inwestorami firma poinformowała, że planuje podwoić liczbę serwerów Xbox Cloud Gaming w nadchodzącym roku.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.windowscentral.com/gaming/xbox/xbox-cloud-gaming-hourly-usage-increased-by-1800-in-the-past-year

Polecamy również w kategorii Usługi Xbox