Wyszukiwarka w Microsoft 365 zwraca teraz załączniki Outlooka

Wyszukiwarka w Microsoft 365 zwraca teraz załączniki Outlooka

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:00
06.12.2022
570 wyświetleń

Microsoft Search — wyszukiwarka zintegrowana i obsługująca całą naszą zawartość w Microsoft 365 — zaczęła teraz uwzględniać również załączniki e-mail z programu Outlook. Jeśli zamiast udostępniania linku (np. do OneDrive) korzystamy z tradycyjnych załączników, będzie je można łatwo wyszukać praktycznie z dowolnego miejsca w M365.

Microsoft Outlook pozwala szybko wybrać, w jaki sposób chcemy udostępnić dokument — czy to w formie tradycyjnego załącznika, czy jako link do tego dokumentu w OneDrive. Oczywiście ta druga opcja daje znacznie więcej możliwości, wliczając w to współpracę nad dokumentem, kontrolę uprawnień i synchronizację zmian. Nieraz jednak wolimy dodać coś jako tradycyjny załącznik (czyli de facto kopię pliku), tak jak robiło się to przed nastaniem ery chmury.

Teraz również zawartość wysłana bądź odebrana w ten tradycyjny sposób będzie uwzględniana w wynikach wyszukiwania Microsoft Search. Z punktu widzenia użytkownika oznacza to, że będzie mógł je wyszukiwać z dowolnego miejsca w Microsoft 365, jak choćby z paska wyszukiwarki Microsoft Teams. Oczywiście załączniki będą widoczne jako wyniki wyszukiwania jedynie dla tych osób, które mają do nich dostęp — podobnie jak w przypadku wyszukiwania bezpośrednio w Outlooku.

Na chwilę obecną funkcja działa jedynie w Office.com, ale niewykluczone, że wkrótce dotrze także do desktopowych aplikacji Office.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/microsoft-search-blog/traditional-outlook-attachment-search-now-rolling-out-to/ba-p/3690176

Polecamy również w kategorii Outlook