Menu kategorii
 • Wysypujący się Chrome w Windows 10 build 10525? Można temu zaradzić

  Wysypujący się Chrome w Windows 10 build 10525? Można temu zaradzić

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  16:53
  19.08.2015
  3391 wyświetlenie

  Choć od 3 tygodni użytkownicy z całego świata mogą pobierać pełną wersję Windows 10 w formie darmowej aktualizacji, Microsoft nie zaprzestaje rozwijania programu Windows Insider. Wczorajszy poglądowy build 10525 to pierwsza równoległa wersja systemu od czasu jego oficjalnej premiery. Nie zawiera on zbyt wiele nowości, tym niemniej są one dość istotne. Microsoft zamierza najpierw przetestować nowe funkcjonalności, nim trafią one do pierwszej dużej aktualizacji (Wave 2) stabilnej wersji Windows 10.

  Microsoft opublikował wczoraj listę nowości i znanych błędów w buildzie 10522. Nie uwzględniono w niej problemu, związanego z 64-bitową wersją Google Chrome. Użytkownicy zgłosili problem z przeglądarką, która wysypuje się za każdym razem, gdy tylko zostanie uruchomiona.

  Chrome nie jest w stanie załadować żadnej strony, a wszystkie wtyczki i rozszerzenia wysypują się w jednej chwili. Informacja, która widnieje na poniższym zrzucie ekranu, głosi: "O, kurczę! Coś poszło nie tak podczas wyświetlania tej strony. Zamknięcie aplikacji i zakładek, których nie potrzebujesz, może pomóc w zwolnieniu większego zasobu pamięci". Jak można się domyślić, porada ta nie zda się na wiele. Na szczęście istnieje sposób, by przywrócić funkcjonalność Chrome.

  Chrome

  Pierwszym sposobem jest odinstalowanie 64-bitowej wersji przeglądarki i zastąpienie jej wersją 32-bitową. Jeśli jednak wolicie pozostać przy wersji 64-bitowej, możecie rozwiązać problem, edytując jej skrót w menu Start lub na pulpicie. W polu Element docelowy, we właściwościach skrótu należy dopisać następujący ciąg znaków: --no-sandbox, a następnie zatwierdzić przyciskiem OK.

  Chrome

  Który sposób wybrać? Zmiana przeglądarki na wersję 32-bitową wiąże się z ograniczeniami architektury x86, a więc pozwala wykorzystać maksymalnie 4 GB zasobów pamięci RAM. Może to być uciążliwe podczas korzystania z wielu "zasobożernych" aplikacji webowych. Opcja z podmienioną ścieżką skrótu pozwala z kolei pozostać przy 64-bitowej wersji Chrome, ale nie jest do końca bezpieczna. Opuszczenie trybu piaskownicy może przyczynić się do niestabilnej pracy przeglądarki.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: http://www.neowin.net/news/heres-a-workaround-for-chrome-crashes-in-windows-10-build-10525

  Polecamy również w kategorii Windows 10