Wystartowała rejestracja na testy nowego Edge z Chromium

Wystartowała rejestracja na testy nowego Edge z Chromium

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
22:42
20.12.2018
1312 wyświetlenia

Na początku grudnia Microsoft potwierdził, że Edge będzie działał w oparciu o silnik Chromium i wkrótce rozpoczną się testy tej nowej implementacji. Dowiedzieliśmy się wtedy, że poglądowe kompilacje nowego Edge powinny być gotowe na początku 2019 roku. Nie było jednak jasne, komu będą one udostępniane. Teraz już wiemy, że nie wszystkim w Windows Insider, lecz zarejestrowanym w programie testów beta.

Testy rozpoczną się na początku przyszłego roku, zatem nie jest wykluczone, że Edge oparty na Chromium stanie się częścią Windows 10 w aktualizacji 19H1. Oczywiście najbardziej logiczne wydawało się to, że nowa wersja zostanie udostępniona w pierwszej kolejności Insiderom... I jest to prawda, ale chodzi o Microsoft Edge Insiderów. Nie znaczy to więc, że nowy Edge z automatu znajdzie się w Fast Ring, a przynajmniej nie od razu.

Microsoft Edge Insider

Aby wziąć udział w testach, trzeba się zarejestrować na stronie, tj. podać imię, nazwisko, adres mailowy i kraj, a następnie czekać na odpowiedź. Pierwsze buildy nowego Edge mają się bowiem dopiero ukazać. Do testowania zachęca sam Microsoft, pisząc:

Budujmy razem! Wzywamy wszystkich deweloperów i majsterkowiczów: wasze głosy pomogą nam kształtować następną wersję Microsoft Edge. Zarejestruj się, aby jako pierwszy dowiedzieć się o kompilacjach rozwojowych, kiedy te będą już dostępne.

Na tej samej stronie Microsoft pisze też o adaptacji projektu Chromium, aby uczynić Sieć miejscem lepszym dla wszystkich, oraz o swoich inwestycjach w open source. Naszym czytelnikom informacje te powinny być już znane. 😉

Formularz rejestracyjny znajdziecie na stronie Microsoft Edge Insider.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.microsoftedgeinsider.com/en-us/

Polecamy również w kategorii Edge