Wybór tapet pulpitu

Wybór tapet pulpitu

 Adam Myszkowski
Adam Myszkowski
00:00
03.11.2009
2 komentarze
6388 wyświetleń

Windows 7, w porównaniu do swoich poprzedników, daje użytkownikowi bardziej rozbudowane opcje wyświetlania tapet na pulpicie. Aby przenieść się do opcji wyświetlania tapet, najprościej kliknąć prawym przyciskiem myszki wolny obszar pulpitu i wybrać pozycję Personalizuj. Alternatywnie użyć można Panelu Sterowania i zakładki Wygląd i personalizacja, a następnie pozycji Zmień tło pulpitu. Teraz doskonale widać, co zmieniono w nowym systemie. Wywołane okno oferuje możliwość wyświetlania wielu tapet cyklicznie zmieniających się na pulpicie w formie pokazu slajdów. Dotychczas taki efekt nie był możliwy bez użycia dodatkowego oprogramowania.

Okno personalizacji tapet pulpitu

Aby wyświetlić wybraną tapetę bądź tapety, wystarczy kliknąć Przeglądaj, a następnie z drzewa katalogów wybrać ten, który zawiera pożądane pliki graficzne. Następnie w oknie poniżej pokażą się wszystkie obrazy, które są w danym folderze. Wyboru dokonujemy identycznie jak w wypadku zwykłych plików w folderze. Zaznaczanie poszczególnych plików z wciśniętym klawiszem Ctrl umożliwia wybranie wielu obrazów, które będą wyświetlane według opcji ustawionych w sekcji poniżej. Położenie obrazu odpowiada za to samo, co w poprzednich edycjach Windows. Rozwijalna lista po prawej stronie definiuje czas, po którym następuje wyświetlenie następnego z wybranych obrazów na tapecie. Zaznaczenie okienka Losowo pozwala naturalnie na zmianę tapet w losowej kolejności.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Personalizacja środowiska

Komentarze

  • szok 16:00 09.11.2009

    Artykul jak mniemam jest przeznaczony dla kretynow nie znajacych sie na komputerze, tak?

  • m.niedzwiecki5centrumxp.pl 20:19 12.11.2009

    Szata graficzna nowego  programu Windows 7 a w szczgólności nowe możliwości graficznej i dzwiekowej pracy przy pulpicie sprawiają ,że z przyjemnością siadam do komputera. Sądzę że osoby o rozmaitym temperamecie, wrażliwości na sztukę i muzykę będą mogły z pełną satysfakcją każdorzowo, bez dysonansu korzystać z przyjemności uruchomienia funkcji artystycznych; obrazów i dzwięków ,które bedą od teraz wstępem do pracy na własnym komputerze.

Skomentuj

Autor