Wspólny schowek w chmurze dla Windows 10 i Androida

Wspólny schowek w chmurze dla Windows 10 i Androida

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
23:49
05.10.2018
2372 wyświetlenia

Jedną z najlepszych nowości w October 2018 Update jest bez wątpienia Schowek w chmurze. Oznacza to koniec wysyłania maili samemu sobie i innych niedogodności. Teraz, gdy coś skopiujemy, to sekundę później będziemy to mogli wkleić na innym urządzeniu! Jeszcze przed premierą wiadomo było, że w przyszłości Schowek w chmurze będzie też zintegrowany z klawiaturą SwiftKey, która stanowi tu rodzaj łącznika z Androidem i iOS.

Pierwsze doświadczenia Schowka w chmurze zostały udostępnione już w majowej kompilacji 17666, natomiast od kilku dni funkcja jest ogólnodostępna w Windows 10 October 2018 Update. Pełna wersja zebrała też po drodze parę ulepszeń, w tym obsługę plików graficznych o rozmiarze do 4 MB zamiast wcześniejszego limitu 1 MB. Od samego początku wydawało się oczywiste, że funkcja trafi również na smartfony, aby użytkownicy mogli używać zsynchronizowanego schowka na wszystkich swoich urządzeniach. Jak to jednak zrobić na Androidzie, skoro Microsoft nie może bezpośrednio ingerować w system? Naturalnym wyborem jest aplikacja, która będzie połączona ze Schowkiem w chmurze. Wybór padł na SwiftKey.

SwiftKey jest aplikacją klawiatury od Microsoft, która jest dostępna zarówno na Androida, jak i iOS, a ponadto posiada już własną historię schowka. Pomimo wielu aktualizacji SwiftKey w ostatnich miesiącach, Schowka w chmurze nie udało się zintegrować przed premierą jesiennej aktualizacji Windows 10. Wygląda jednak na to, że może to wkrótce nastąpić. Nowa opcja pojawiła się bowiem w sekcji Schowek w aplikacji Ustawienia w Windows 10 Insider Preview. Jeśli włączymy synchronizację schowka z chmurą, możemy zobaczyć link, który sugeruje, aby pobrać aplikację do synchronizowania elementów Schowka z telefonem.

SwiftKey

Z raportów wynika, że kliknięcie linka powoduje za każdym razem wysypywanie się Ustawień. Jest tak dlatego, że funkcja nie jest jeszcze gotowa, a sam napis pełni rolę placeholdera. W komunikacie jest tylko mowa o Androidzie i nie ma wzmianki o iOS, dlatego nie jest jasne, czy funkcja w ogóle trafi na platformę Apple. Spodziewamy się, że Schowek w chmurze zacznie działać na Androidzie w najbliższych miesiącach, a może nawet szybciej. Windows 10 19H1 dopiero przeskoczył do Fast Ring i będzie w nim rozwijany do marca lub kwietnia przyszłego roku. Odpowiednia funkcja pojawi się też niebawem w SwiftKey Beta.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsofts-swiftkey-will-get-support-for-windows-10-cloud-clipboard-soon

Polecamy również w kategorii SwiftKey