Wsparcie dla Outlook wkrótce wygaszone dla starszych wersj Androida

Wsparcie dla Outlook wkrótce wygaszone dla starszych wersj Androida

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
22:16
26.06.2015
0 komentarzy
1453 wyświetlenia

Microsoft z nieukrywanym entuzjazmem rozszerza dostępność swoich aplikacji na nowe platformy. Jedną z nich jest klient poczty Outlook, który w styczniu został wydany w nowej wersji na systemy iOS i Android, czerpiąc przy tym z pozyskanej technologii Acompli. Nie jest więc zaskakujące, że firma nie widzi sensu w rozwijaniu dwóch oddzielnych wersji tego samego programu.

Microsoft rozpoczął wysyłanie maili do użytkowników starej wersji klienta poczty na Androida, informując ich o nadchodzących zmianach. Począwszy od 31 czerwca, wcześniejsza wersja Outlook.com na Androida utraci wsparcie, a co za tym idzie, użytkownicy starszych wersji systemu Android zostaną całkowicie odcięci od poczty Outlook. Nowsza aplikacja 'Outlook for Android' (lub po prostu Microsoft Outlook) działa jedynie na smartfonach lub tabletach pod kontrolą Androida w wersji 4.0 (Ice Cream Sandwich) i nowszych. Microsoft ma więc wiadomość do użytkowników starszych wersji tego systemu: "Możecie nadal otrzymywać maile na wasze urządzenie, wchodząc w przeglądarce na adres www.outlook.com. Możecie także dodać adres @outlook.com do waszej preinstalowanej aplikacji poczty".

Outlook

Nie jest to najlepsza wiadomość dla niektórych użytkowników, tym niemniej ich liczba jest dość niewielka. Według oficjalnych danych od Google z Androida w wersjach starszych niż 4.0 korzysta mniej niż 6% użytkowników tego systemu. Choć to tylko niewielki odsetek, realną liczbę użytkowników mierzy się w dziesiątkach milionów.

Jeżeli użytkownicy starszych wersji Androida chcieliby nadal korzystać z oficjalnego klienta Outlook, mogą skorzystać z wcześniej przytoczonych rozwiązań lub - o ile to możliwe - zaktualizować system do nowszej wersji i pobrać za darmo nową wersję aplikacji Microsoft Outlook ze sklepu Google Play.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/microsoft-is-ending-outlook-app-support-for-older-android-devices-on-july-31

Polecamy również w kategorii Android

Komentarze

Skomentuj

Autor