Menu kategorii
 • Wprowadzenie do usługi Windows Live Hotmail

  Wprowadzenie do usługi Windows Live Hotmail

   Krystian Kuś
  Krystian Kuś
  00:00
  20.03.2009
  14980 wyświetleń

  Windows Live Hotmail jest jedną z usług jakie znajdziemy w Microsoft Windows Live, a dokładniej jest to darmowa usługa webmail. Może być ona szczególnie przydatna dla osób, które posiadają kilka komputerów, bądź też stale podróżują, albowiem niezależnie od lokalizacji w jakiej się znajdujemy, możemy wysyłać, odbierać, a także grupować w poszczególnych folderach wiadomości e-mail. Wystarczy, że mamy dostęp do komputera wyposażonego w Internet i przeglądarkę internetową. Do poczty Windows Live Hotmail możemy również dołączyć załącznik w postaci dowolnego pliku o maksymalnej wielkości 10MB. Standardowo skrzynka posiadała 5GB przestrzeni dyskowej potrzebnej na przechowywanie poczty e-mail, jednakże na chwilę obecną nie musimy się już martwić, o to czy aby nie braknie miejsca na kolejne wiadomości.

  Dlaczego właśnie Windows Live Hotmail

  Dzięki Windows Live Hotmail możemy mieć dostęp nie tylko do jednego konta, ale również do wielu kont pocztowych (oczywiście muszą się one znajdować w domenie hotmail.com, msn.com, live.com lub domenie w usłudze Windows Live Custom Domains), co znacznie ułatwia organizację osobom korzystającym z większej ilości skrzynek pocztowych.

  Windows Live Hotmail posiada również ciekawą i przydatną funkcję, a mianowicie wbudowany przejrzysty kalendarz. Pozwala on nie tylko ustalić własny plan zajęć, czy to na dany dzień czy też na cały miesiąc, ale umożliwia on również dzielenie się zawartymi w nim informacjami (poprzez możliwość udostępnienia poszczególnych elementów) zarówno z najbliższą rodziną, jak i ze znajomymi. Tego typu funkcja może być wykorzystana również i w celach służbowych. Przykładowo posiadając firmę, możemy ustalić plan pracy, czy też obowiązków służbowych i podzielić się nim ze swymi współpracownikami.

  W Windows Live Hotmail odnajdziemy również zaawansowaną ochronę antyspamową, która sprawi, że większość potencjalnie niebezpiecznych wiadomości, oraz tych, których nie chcemy widzieć na skrzynce, będzie automatycznie przenoszona do folderu o nazwie Wiadomości-śmieci. A wszystko to dzieje się za sprawą identyfikatora nadawcy, rozwiązania technicznego przeciwdziałającego fałszowaniu i wyłudzaniu informacji, z jakiego korzysta zarówno firma Microsoft, jak i inne firmy przodujące w branży komputerowej.

  Nadal mało

  Z myślą o bardziej wymagających użytkownikach Microsoft dodał możliwość spersonalizowania skrzynki do potrzeb osobistych, co oznacza, że możemy zmienić jej wygląd, ustawić własny podpis pod wysyłaną wiadomością e-mail, a także wprowadzić inne ustawienia dotyczące okienka odczytu, takie jak chociażby jego rozmieszczenie na stronie.

  Dla osób, które posiadają dużo znajomych i często mają problem ze znalezieniem ich danych kontaktowych, Windows Live Hotmail oferuje listę kontaktów, w której to możemy zapisywać niezbędne informacje, jakie potrzebujemy o danej osobie. Wszystkie zapisane kontakty są posegregowane alfabetycznie, co znacznie ułatwia ich odnajdywanie. Zaś dane jakie wprowadzamy o konkretnej osobie mogą być bardzo szczegółowe, począwszy od dokładnego adresu, a skończywszy na dacie urodzin czy też na notatkach dotyczących tej osoby. Jeśli zaś uznamy, że alfabetyczna segregacja kontaktów jest niewystarczająca, w każdej chwili możemy to zmienić poprzez dodanie nowej kategorii, w której to umieścimy dany kontakt. Możemy również zaznaczyć gwiazdkę znajdującą się przy konkretnej osobie, co spowoduje automatyczne dodanie jej do listy ulubionych kontaktów.

  Jeśli już jesteśmy przy kontaktach, należy wspomnieć także o funkcji Dzisiaj, w której to możemy zobaczyć między innymi, czy osoby, które dodaliśmy do znajomych, udostępniły nowe zdjęcia, bądź napisały nowy tekst na swym blogu.

  W trosce o najmłodszych Microsoft udostępnił usługę o nazwie Windows Live OneCare Family Safety, która daje możliwość zezwolenia na dostęp dziecka do usługi Windows Live Hotmail, odmowę tego dostępu lub ograniczenie go. Lecz, aby to zrobić należy wcześniej odwiedzić anglojęzyczną stronę usługi Live OneCare Family Safety, gdzie zostaniemy poprowadzeni przez cały proces tworzenia i konfigurowania tejże usługi.

  Windows Live Hotmail jest usługą stale ulepszaną, o czym świadczy przyspieszenie działania skrzynki aż o 70%, a także ciągle doskonalona ochrona antyspamowa.

  Dodatkowo, zakładając konto w usłudze Windows Live Hotmail, uzyskujemy również Windows Live ID, który daje dostęp także do innych usług z serii Windows Live takich jak np. Windows Live Messenger, Windows Live Spaces i innych.

  Jak możemy zauważyć, Windows Live Hotmail to nie tylko zwykła poczta, ale również platforma, dzięki której możemy pogrupować wszystkie kontakty, wiadomości e-mail, a także kalendarze w jednym miejscu.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Windows Live Hotmail