Menu kategorii
 • Wiosenne nowości w OneDrive dla Firm

  Wiosenne nowości w OneDrive dla Firm

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  00:04
  13.04.2016
  2345 wyświetleń

  OneDrive for Business osiągnął widoczną poprawę w przeciągu ostatnich 6 miesięcy i został wyróżniony tytułem lidera w zestawieniu “The Forrester Wave™: Enterprise File Sync and Share Platforms, Cloud Solutions, Q1 2016.” grupy Forrester Research. Microsoft przyznaje, że rozpoznawalność w branży to zaszczyt, niemniej jednak wciąż pozostaje wiele do zrobienia. Najnowsza aktualizacja wprowadza ulepszenia dla przeglądarkowej i mobilnej wersji OneDrive dla Firm, synchronizacji i narzędzi administracyjnych.

  W grudniu 2015 r. Microsoft opublikował pierwszą wersję klienta synchronizacji następnej generacji, który teraz odnosi się do nowego klienta synchronizacji OneDrive. Jak twierdzi Microsoft, odznacza się on "dramatycznie usprawnioną niezawodnością i wydajnością synchronizacji". Nowa aktualizacja klienta powstała w oparciu o feedback, otrzymany w pierwszym wydaniu. Aktualizacja wnosi kilka rozszerzeń i nowych funkcji:

  • Wsparcie dla Windows 8.1 - OneDrive dla Firm posiada wsparcie dla wszystkich wspieranych wersji Windows (7, 8, 8.1 and 10).
  • Integracja z Office 2016 - dostępne są teraz kluczowe funkcje, takie jak współpraca nad dokumentem w czasie rzeczywistym, otwieranie dokumentów z listy ostatnich elementów i udostępnianie dokumentów w aplikacjach Office.
  • Poprawiona instalacja - łatwiej jest teraz zainstalować klienta synchronizacji OneDrive na komputerach PC i Mac. Nie są wymagane żadne klucze rejestru.
  • Bezproblemowa migracja - jeśli korzystasz z istniejącego klienta (groove.exe), aktualizacja zapewni płynne przejście bez konieczności ponownej synchronizacji.
  • Wstrzymanie synchronizacji - istnieje możliwość zrobienia pauzy w trakcie synchronizacji, na przykład gdy musisz wyłączyć połączenie z Internetem.
  • Podgląd plików online - kliknięcie prawym przyciskiem myszy dowolnego dokumentu w Eksploratorze Windows i wybranie opcji "zobacz online" spowoduje przejście do folderu lub pliku w OneDrive dla Firm w przeglądarce.
  • Synchronizacja dowolnego typu plików - pojawiło się wsparcie dla plików .json, .aspx, .swf i nie tylko. Do swojego dysku w chmurze można dodać plik z dowolnym rozszerzeniem.
  • Blokowanie plików konkretnego typu - istnieje opcja zablokowania wybranych typów plików, jak na przykład PST czy MKV.
  • Poprawiona wydajność i niezawodność - udzielają się szczególnie podczas synchronizacji niewielkich plików, która przebiega teraz szybciej.

  Większość z wymienionych nowości będzie dostępna dla klientów na przestrzeni najbliższych 1-2 tygodni, zaś funkcje wstrzymania synchronizacji i integracja z Office 2016 zostaną wprowadzone w wakacje.

  Ponadto Microsoft zapowiedział kilka dodatkowych nowosći, które zadebiutują w kolejnych miesiącach:

  • Zarządzanie przepustowością - pod koniec czerwca administratorzy IT zyskają narzędzia do kontroli konsumpcji przepustowości u klienta.
  • Poszerzona integracja z Eksploratorem Windows - kliknij plik prawym przyciskiem myszy w Eksploratorze Windows, by uzyskać link lub udostępnić go.
  • Synchronizacja z biblioteką dokumentów SharePoint - poglądowa wersja funkcji będzie udostępniona w 3 kwartale tego roku, a pełna wersja przed jego końcem.

  OneDrive dla Firm zyskał też nowe funkcje w innych obszarach. W przeglądarkowej edycji łatwiej teraz usunąć plik z widoku "Udostępnione dla mnie". Nie powoduje to usunięcia pliku z chmury - nadal można go znaleźć przez wyszukiwarkę. Ułatwione zostało też udostępnianie plików osobom spoza organizacji. Od teraz każdy, kto nie posiada konta Office 365 lub Microsoft, może wprowadzić adres e-mail lub numer telefonu i hasło, a następnie potwierdzić założenie konta, by zyskać dostęp do pliku.

  W obszarze mobilnym trochę nowości przypadło w udziale aplikacjom OneDrive dla Androida i iOS. OneDrive dla Firm został zintegrowany z Outlook, dzięki czemu łatwiej będzie udostępniać pliki. Pojawiły się nowe opcje podglądu PDF, dodawania adnotacji i wbudowane doświadczenie Office Lens. Aplikacja dla iOS posiada nowe, bogatsze doświadczenie udostępniania, wliczając w to SMS, Mail, Outlook Mobile, kopiowanie linków i zapraszanie osób. Istnieje opcja dodawania plików do OneDrive z poziomu dowolnej aplikacji iOS. Obie wersje posiadają wsparcie dla zasad Office 365 Data Loss Prevention (DLP), zdefiniowanych przez organizację użytkownika.

  Także administratorzy IT otrzymali kilka nowości. Jedną z nich jest opcja wglądu w krytyczne dla firmy dane w obszarach e-maila i plików. Powstał nowy portal raportów, który zapewnia wgląd w kluczowe dane, przepływające przez wszystkie usługi Office 365, w tym OneDrive dla Firm. Oprócz tego pojawiła się nowość, związana z ułatwionym udostępnianiem plików przez użytkowników końcowych. Administrator może decydować, komu użytkownicy mogą udostępniać pliki - dotyczy to np. osób spoza organizacji lub firm konkurencyjnych z opcją blokowania domen. Ostatnia z opcji pozwala ustalić krótszą datę wygaśnięcia linku dla odbiorców anonimowych lub gości.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://blogs.office.com/2016/04/12/onedrive-for-business-recognized-as-an-efss-leader-and-continues-momentum-with-spring-updates/

  Polecamy również w kategorii OneDrive dla firm