Windows Terminal pojawił się już w Microsoft Store

Windows Terminal pojawił się już w Microsoft Store

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
21:06
21.06.2019
4887 wyświetleń

W zeszłym miesiącu Microsoft zaprezentował nowy Windows Terminal, aplikację obsługującą w kartach Wiersz poleceń, PowerShell i Podsystem Windows dla systemu Linux. Jej kod źródłowy od ponad miesiąca można pobrać z GitHub, a premierę w Microsoft Store zapowiedziano na połowę czerwca. Miesiąc zbliża się powoli ku końcowi, a aplikacja trafiła właśnie do Sklepu... choć jeszcze nie w pełnej krasie.

Windows Terminal to nowa, nowoczesna, szybka, wydajna, potężna i produktywna aplikacja terminala dla użytkowników narzędzi wiersza poleceń, takich jak Wiersz polecenia, PowerShell i WSL. Jego główne funkcjonalności to wiele kart, wsparcie dla znaków Unicode i UTF-8, silnik renderowania tekstu akcelerowany przez GPU oraz własne kompozycje, style i konfiguracje. Jest to projekt open source i mile widziane jest w nim uczestnictwo społeczności. Aby partycypować, odwiedź https://github.com/microsoft/terminal
– Microsoft

Jak informuje Microsoft, jest to wczesne wydanie zapoznawcze, mające wiele problemów natury użytkowej, m.in. brak wsparcia dla technologii ułatwień dostępu. Zostanie ono dodane w najbliższym czasie.

Reklama

Niestety, na stronie aplikacji w Sklepie możemy przeczytać, że "Produkt Windows Terminal (Preview) jest obecnie niedostępny". Wersja zapoznawcza powinna jednak stać się dostępna do pobrania w najbliższych dniach.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.microsoft.com/pl-pl/p/windows-terminal-preview/9n0dx20hk701

Polecamy również w kategorii Windows Terminal