Windows Subsystem for Linux będzie udostępniany najpierw Insiderom

Windows Subsystem for Linux będzie udostępniany najpierw Insiderom

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:36
03.08.2022
756 wyświetleń

Windows Subsystem for Linux 0.65.1 jest teraz dostępny dla wszystkich Windows Insiderów. Co istotne, jest to pierwsze wydanie Podsystemu, które trafi najpierw do niejawnych testerów systemu Windows, a dopiero później stanie się ogólnodostępne. Taką praktykę Microsoft będzie stosował również do przyszłych wydań.

Jak poinformował Ben Hillis, Manager zespołu Linux on Windows w Microsoft, WSL 0.65.1 jest dostępny dla wszystkich Insiderów — niezależnie od kanału. Idea polega na tym, by móc najpierw zebrać feedback od testerów, a dopiero później ustalić, czy wydanie nadaje się do wejścia w ogólną dostępność. W tweecie Hillisa czytamy: Dla WSL 0.65.1 wypróbowujemy coś nowego! Ten build będzie najpierw dostępny dla Windows Insiderów (wszystkie kręgi), a następnie zostanie wypuszczony dla wszystkich, gdy zbierzemy pozytywne sygnały o jakości wydania.

Podsystem Windows dla systemu Linux to potężna platforma umożliwiająca korzystanie z dystrybucji i aplikacji Linuksa bezpośrednio na Windows 10, Windows 11 i Windows Server. W ciągu kilku lat rozwoju udało się do tego dodać wiele przydatnych funkcji, jak choćby wsparcie dla aplikacji z graficznym interfejsem użytkownika (GUI), przeportowany DirectX i wspólny dostęp do systemów plików między Linuksem i Windowsem.

Windows Subsystem for Linux 0.65.1 zawiera szereg usprawnień i drobnych zmian, wliczając w to aktualizację kernela Linuksa do wersji 5.15.57.1 oraz aktualizację Microsoft.WSLg do wersji 1.0.41. Dokładną listę zmian można sprawdzić na stronie wydania w GitHub.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/windows-subsystem-for-linux-0651-is-now-live-for-all-insiders/

Polecamy również w kategorii Windows Insider