Windows Phone 8.1 nadchodzi. Aktualizacja Cyan testowana przez operatorów!

Windows Phone 8.1 nadchodzi. Aktualizacja Cyan testowana przez operatorów!

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:01
15.07.2014
3612 wyświetlenia

Dzisiejsze wiadomości, podane przez Nokię, zwiastują szybkie nadejście Windows Phone 8.1 i idącej z nią w parze aktualizacji firmware'u - Lumia Cyan. Fazę testów potwierdzili już wszyscy dostępni polscy operatorzy sieci.

Lumia Cyan wniesie szereg ulepszeń do urządzeń z serii Lumia. Pojawi się m. in. poprawiona obsługa aplikacji Nokia Camera, co pozwoli kadrować i przybliżać fotografie bezpośrednio na rolce aparatu. Inną funkcją będą "Living Images", zestawiające urywki nagrań wideo ze zdjęciami, co - jak mówi Microsoft - "ożywi statyczne zdjęcia". Dodatkowo, użytkownicy Lumii zyskają możliwość instalacji aplikacji na kartach SD (tylko w urządzeniach, posiadających odpowiednie wsparcie). Modele Lumia 1520 i Icon/930 otrzymają z kolei wsparcie dla nagrywania dźwięku w technologii Dolby Digital Plus 5.1.

Lumia 930, źródło: http://techgeek.com.au

Sam Windows Phone 8.1 jest już praktycznie gotowy i - zgodnie ze wcześniejszymi przewidywaniami - ukaże się w pierwszej połowie lipca, a więc właściwie na dniach. Choć OS jest już w pełni rozwinięty, Cortana wciąż pozostaje niedostępna dla użytkowników spoza USA.

Jak zapowiada Nokia, seria aktualizacji rozpoczyna się już dzisiaj i "w nadchodzących tygodniach będzie dostępna dla wszystkich jednostek Lumia z Windows Phone 8." Pełna lista dostępności Lumii Cyan dla poszczególnych modeli i operatorów znajduje się na oficjalnej stronie Nokii (tabela "Poland").


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/windows-phone-81-and-lumia-cyan-update-now-rolling-out-to-devices

Polecamy również w kategorii Windows Phone