Windows Package Manager dostępny w wersji 1.0

Windows Package Manager dostępny w wersji 1.0

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
21:27
27.05.2021
2484 wyświetlenia

Microsoft ogłosił wydanie pierwszej stabilnej wersji Windows Package Manager, narzędzia wiersza poleceń, które umożliwia szybkie wyszukiwanie i pobieranie aplikacji z centralnych repozytoriów. Poza tym wydaniem firma wprowadziła również nowe narzędzie Windows Package Manager Manifest Creator Preview w wersji zapoznawczej, aby ułatwić przesyłanie pakietów do repozytorium społeczności.

Windows Package Manager został po raz pierwszy uruchomiony na konferencji deweloperskiej Build w zeszłym roku i od tego czasu zespół stale zyskiwał nowe funkcje i ulepszenia. Obecnie w jego repozytorium GitHub dostępnych jest ponad 1400 pakietów, a Microsoft podaje, że wspaniale było doświadczyć takiego zaangażowania społeczności w ten wspólny, oper-source'owy projekt. Gigant szczegółowo opisuje kilka sposobów instalacji "Menedżera Pakietów". Nowa stabilna wersja jest już dostępna dla Windows Insiderów i członków grupy Windows Package Manager Insider.

Windows Package Manager jest dystrybuowany poprzez App Installer z Microsoft Store. Można go także pobrać ze strony wydań na GitHub lub zainstalować bezpośrednio najnowszą dostępną wersję. Wersja 1.0 programu będzie wkrótce dostarczana jako automatyczna aktualizacja poprzez Microsoft Store dla wszystkich urządzeń z Windows 10 w wersji 1809 lub nowszej.

Firma poinformowała też o wydaniu nowego narzędzia open-source, które pomoże w przekazywaniu pakietów do repozytorium społeczności Microsoft. Chodzi tu o wspomniany Windows Package Manager Manifest Creator Preview, którego instrukcję instalacji również znajdziecie w linkowanym artykule.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://devblogs.microsoft.com/commandline/windows-package-manager-1-0/

Polecamy również w kategorii Oprogramowanie