Windows Insider z pierwszą od dłuższego czasu akcją Bug Bash

Windows Insider z pierwszą od dłuższego czasu akcją Bug Bash

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:26
12.05.2021
1815 wyświetleń

Minęło już sporo czasu od ostatniej edycji Bug Bash dla uczestników programu Windows Insider. Ostatnim razem o takiej akcji tropienia bugów pisaliśmy na początku 2019 roku, kiedy rozwijany był jeszcze Windows 10 19H1. W międzyczasie ukazały się cztery duże aktualizacje Dziesiątki, a piąta jest właśnie na ukończeniu. Teraz akcja powraca, a niejawnych testerów czeka sporo nowych wyzwań.

Microsoft poinformował o rozpoczęciu nowej akcji Bug Bash, która potrwa od dziś, do 17 maja. Insiderzy mogą zdobyć specjalną odznakę, wypełniając zadania i przesyłając feedback w aplikacji Centrum opinii. Nowe questy będą dodawane każdego dnia, aż do poniedziałku. Odznaka przedstawia się całkiem zachęcająco i jest ciekawym nawiązaniem do nazwy inicjatywy: zamiast tytułowego "zgniecionego robala" Insiderzy będą mogli się poszczycić kolorowym motylem na złotym tle.

Questy do wypełnienia obejmują m.in. wypróbowanie zaktualizowanych ustawień napisów, użycie Lupy, sprawdzenie dostępnego miejsca w zarządzaniu dyskami, powiększenie tekstu czy zwolnienie miejsca na dysku. Bułeczka z masełkiem dla osób testujących Windows 10! W sumie proponowanych jest 18 zadań, ale ich lista będzie powiększana każdego kolejnego dnia akcji.

Pozostaje jeszcze pytanie, czy Bug Bash ma obejmować Windows 10 21H1 (May 2021 Update), który jest obecnie udostępniany w kanałach Beta i Release Preview, czy może kompilacje z Dev Channel. Microsoft tego nie sprecyzował, jednak start programu akurat teraz może sugerować, że firma chce skorzystać z pomocy Insiderów tuż przed premierą majowej aktualizacji, która otrzymuje właśnie ostatnie szlify.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.onmsft.com/news/microsoft-brings-back-windows-insider-bug-bash

Polecamy również w kategorii Windows Insider