Menu kategorii
 • Windows Home Server znika z rynku

  Windows Home Server znika z rynku

   Sławomir Mycka
  Sławomir Mycka
  13:33
  06.07.2012
  2848 wyświetleń

  Microsoft ogłosił zmianę polityki w zakresie tworzenia nowych systemów operacyjnych z rodziny Windows Server. Wraz z dokumentem ogłaszającym nową rodzinę, nazwaną Windows Server 2012 Essentials, firma jasno określiła, iż nie zamierza kontynuować prac nad gałęzią Home Server. Następcę systemu przeznaczonego dla odbiorców indywidualnych i małych firm znajdziemy zatem już pod marką Essentials.

  W dokumencie możemy m.in. przeczytać o tym, że Windows Home Server odniósł duży sukces wśród małych firm i domowych użytkowników, a także że osiągnięcia rodziny Home Server będą miały przełożenie na funkcjonalność Windows Server 2012 Essentials. Nowa rodzina ma być idealnym systemem serwerowym na początek dla małych przedsiębiorców i gospodarstw domowych. Dzięki usprawnieniu interfejsu, elastycznym usługom magazynowania danych i rozbudowanym opcjom ochrony, nowe systemy mają być jeszcze bardziej przyjazne w administrowaniu małymi sieciami.

  Pierwsza odsłona rodziny Home Server została wydana w 2007 roku. Można do niego podłączyć komputery z systemem Microsoft Windows XP i Vista, konsole XBOX, XBOX 360, odtwarzacze Zune i wiele innych urządzeń. Pozwala na doinstalowanie wtyczek stworzonych przez firmy i osoby trzecie.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Microsoft Servers