Windows Home Server znika z rynku

Windows Home Server znika z rynku

 Sławomir Mycka
Sławomir Mycka
13:33
06.07.2012
0 komentarzy
2467 wyświetleń

Microsoft ogłosił zmianę polityki w zakresie tworzenia nowych systemów operacyjnych z rodziny Windows Server. Wraz z dokumentem ogłaszającym nową rodzinę, nazwaną Windows Server 2012 Essentials, firma jasno określiła, iż nie zamierza kontynuować prac nad gałęzią Home Server. Następcę systemu przeznaczonego dla odbiorców indywidualnych i małych firm znajdziemy zatem już pod marką Essentials.

W dokumencie możemy m.in. przeczytać o tym, że Windows Home Server odniósł duży sukces wśród małych firm i domowych użytkowników, a także że osiągnięcia rodziny Home Server będą miały przełożenie na funkcjonalność Windows Server 2012 Essentials. Nowa rodzina ma być idealnym systemem serwerowym na początek dla małych przedsiębiorców i gospodarstw domowych. Dzięki usprawnieniu interfejsu, elastycznym usługom magazynowania danych i rozbudowanym opcjom ochrony, nowe systemy mają być jeszcze bardziej przyjazne w administrowaniu małymi sieciami.

Pierwsza odsłona rodziny Home Server została wydana w 2007 roku. Można do niego podłączyć komputery z systemem Microsoft Windows XP i Vista, konsole XBOX, XBOX 360, odtwarzacze Zune i wiele innych urządzeń. Pozwala na doinstalowanie wtyczek stworzonych przez firmy i osoby trzecie.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Microsoft Servers

Komentarze

Skomentuj

Autor