Menu kategorii
 • Windows Home Server pozbawiony technologii Drive Extender

  Windows Home Server pozbawiony technologii Drive Extender

   Barłomiej Wojas
  Barłomiej Wojas
  23:23
  24.11.2010
  3547 wyświetleń

  Na jednym ze swoich blogów Microsoft poinformował, że nadchodzące wersje testowe produktów Windows Home Server i Windows Storage Server 2008 R2 wydane zostaną z ograniczoną funkcjonalnością. Pozbawione one zostaną mianowicie wsparcia dla technologii Drive Extender.

  Sprawa dotyczy odmiany serwerowego systemu Windows Home Server Vail, który stworzony został z myślą o użytkownikach domowych, którzy chcieliby na swoich komputerach uruchomić proste serwery. Na chwilę obecną środowisko znajduje się w fazie rozwojowej, a kolejnej jego wersji przeznaczonej do testów spodziewać się należy za niespełna 2 miesiące, na początku przyszłego roku. Już teraz Microsoft oficjalnie ogłosił, że nie będzie ono wspierać technologii Drive Extender, która ma za zadanie umożliwić użytkownikowi łatwego i szybkiego łączenia wielu woluminów w celu utworzenia dużej puli pamięci dla mediów, jak również replikacji danych, które mogłyby uchronić dane podczas awarii sprzętu.

  Nie jest to pierwsza sytuacja, w której Microsoft pozbawia swoje produkty nowych technologii jeszcze na etapie ich beta testów. Firma tłumaczy, że w całym tym posunięciu ma głównie na uwadze opinie klientów na temat Drive Extendera, które donoszą, że w momencie niepowodzenia w replikacji danych niemożliwe staje się ich odzyskanie. Poza tym na rynku pojawiają się coraz to pojemniejsze dyski twarde, co sprawia, że wprowadzenie wspomnianej technologii nie jest już konieczne. Mimo wszystko, takie posunięcie nie zostało dobrze przyjęte przez użytkowników, którzy uważają decyzję Microsoftu za strzał we własną stopę.

  Koncern zapowiedział również, że finalnie Windows Home Server pojawi się na rynku w pierwszej połowie 2011 roku. Posiadał on będzie wcześniej zapowiedzianą funkcjonalność, jedynie z wyjątkiem technologii Drive Extender.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: http://www.neowin.net/news/microsoft-abandons-drive-extender-for-windows-home-server-vail

  Polecamy również w kategorii Microsoft Servers