Windows Device Recovery Tool ze wsparciem dla HoloLens i nowych smartfonów

Windows Device Recovery Tool ze wsparciem dla HoloLens i nowych smartfonów

 Iga Łukiewska
Iga Łukiewska
18:40
23.07.2016
0 komentarzy
1743 wyświetlenia

Popularność programu Windows Insider ciągle rośnie, zwłaszcza u osób korzystających z telefonów komórkowych. Niestety, nadal podczas pobierania najnowszych aktualizacji mogą wystąpić błędy. Rozwiązaniem okazuję się być Windows Device Recovery Tool – poręczny program do zainstalowania na komputerze. Umożliwia on restartowanie i odzyskiwanie oprogramowania w urządzeniach mobilnych z systemem Windows.

Windows Device Recovery Tool to zwykle ostateczność. Z narzędzia korzystamy, gdy system przestaje reagować, został w poważny sposób naruszony lub gdy zamierzamy powrócić z Fast Ring do stabilnej wersji systemu. Smartfony nie są jedynymi urządzeniami, które z takiego modelu odzyskiwania systemu mogą skorzystać. Windows Device Recovery Tool został wczoraj zaktualizowany do wersji 3.8.19701. Poprawiona została funkcja odzyskiwania danych w zestawach HoloLens. Dodano też wsparcie dla kilku modeli smartfonów, w tym Yezz Billy 4.7, VAIO Phone Biz, NuAns NEO i Unistrong T536.

HoloLens to nowy rodzaj komputerów firmy Microsoft. Soczewki po nałożeniu na głowę oraz uruchomieniu łączą świat cyfrowy z rzeczywistym za pomocą hologramów. Urządzenia mapują otoczenie, a następnie na rzeczywiste obiekty nakładają cyfrowe wizualizacje. Nazywany niekiedy "hełmem AR" HoloLens zapewnia wysoki poziom immersji, oddziałując na użytkownika także poprzez dźwięk.

HoloLens posiada własny odpowiednik systemu Windows 10 - Windows Holographic, a co za tym idzie, współpracuje też z Recovery Tool. Niestety, nie ujawniono, w jaki sposób nowa wersja usprawnia działanie urządzenia, jednak pewnym jest, że aktualizacja jest konieczna na każdym komputerze. Pomimo faktu, że prawdopodobnie dostęp do HoloLens posiada tylko niewielka grupa osób, Microsoft z pewnością dba o wszystkie, nawet te mniej popularne urządzenia. Zoptymalizowane narzędzie do przywracania systemu jest też konieczne w obecnej fazie cyklu życia HoloLens, kiedy na rynku dostępne są jedynie "deweloperskie" zestawy (Development Edition), które ze względu na niewielką ilość dedykowanego oprogramowania są przeznaczone dla twórców aplikacji i projektantów rozwiązań z wykorzystaniem rzeczywistości rozszerzonej.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/windows-device-recovery-tool-updated-with-improvements-to-hololens-recovery

Polecamy również w kategorii HoloLens

Komentarze

Skomentuj

Autor