Windows 7 udostępniony w oficjalnym obrazie .ISO

Windows 7 udostępniony w oficjalnym obrazie .ISO

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:04
26.02.2015
16 komentarzy
52110 wyświetleń

Naprawa uszkodzonego systemu Windows 7 lub wykonanie jego reinstalacji może stanowić prawdziwe utrapienie, kiedy wymagane jest posiadanie instalacyjnego DVD, a nie zostało ono dołączone do naszego zestawu komputerowego lub nie posiadamy odpowiedniego napędu. Od teraz nie będzie to już problemem, ponieważ Microsoft udostępnił Windows 7 w formie obrazów ISO do pobrania.

Wielu użytkowników zapewne doświadczyło już w przeszłości problemów z systemem Windows i zdecydowało się na format partycji systemowej i czystą reinstalację systemu. Niestety, nośniki CD czy DVD bywają kłopotliwe. Brak płyty lub odtwarzacza to nie jedyne problemy. Wielokrotnie eksploatowany lub w zły sposób przechowywany nośnik może ulec wytarciu, porysowaniu i stać się bezużyteczny. Dotychczas taka sytuacja mogła wydać się dramatyczna, szczególnie dla posiadaczy komputerów, które nie gwarantują prostego sposobu na przywrócenie systemu.

Windows 7

Na szczęście powyższe problemy to już przeszłość. Microsoft w końcu zdecydował się na wdrożenie łatwego sposóbu otrzymania kopii Windows 7 prosto z ich strony. Oczywiście nie jest to darmowa wersja. By ją pobrać, konieczny będzie klucz licencyjny, który wpisujemy na stronie w celu uwierzytelnienia kopii. Jeśli nie posiadamy lub zgubiliśmy klucz licencyjny, pobranie obrazu systemu nie będzie możliwe. Niemniej jednak jest to najprostszy sposób, aby legalnie pobrać obraz Windows 7.

Wszystko, co należy zrobić, to udać się na stronę Microsoftu, wpisać klucz produktu oraz wybrać odpowiednią wersję językową. Wówczas zostanie nam udostępniony link do pobrania pliku .ISO, który możemy zamontować lub wypalić na nośniku optycznym.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/microsoft-finally-offers-windows-7-iso-downloads

Polecamy również w kategorii Windows 7

Komentarze

 • Sten 18:33 26.02.2015

  Żeby to był obraz aktualizowany chociaż raz na pół roku ze wszystkimi poprawkami, może jak będzie win10 to zrobią SP2 do 7, marzenia ...

 • Roman S 18:34 26.02.2015

  Mała (chociaż myślę, że ważna) uwaga: nie da się pobrać oficjalnego obrazu Win7 w sytuacji, gdy dysponujemy kluczem systemu dostarczonym przez producenta OEM. W moim przypadku jest to Samsung i po wprowadzeniu klucza z obudowy laptopa strona pożegnała mnie komunikatem, że posiadam system OEM i mam zgłosić się do Samsunga w celu uzyskania nośnika instalacyjnego.

 • mmcp 20:22 26.02.2015

  Obrazy są aktualizowane co pewien czas. Obecnie Windows 7 na serwerze MSDN pochodzą z lutego 2015.

 • RSWRC 22:28 26.02.2015

  Czy obrazy podane na tej stronie MS to Win7 z zintegrowanym SP1?

 • zbych544 09:22 27.02.2015

  Po poprawnym zweryfikowaniu klucza komunikat: nie ma takiej wersji zmień język. Ciekawe co Wy na to?

 • hmm 10:55 27.02.2015

  Dziekuje. Wszystkie te obrazy sa bez najnowszych poprawek bezpieczeństwa. Przez co instalacja takiego systemu to min 1h + sterowniki + około 200 poprawek do systemu, IE, frameworka i instalacja na slabym sprzecie trwa 5 godz. Porażka!!! Zamiast wypuścić raz na pół roku jakiś SP to nie. Dobrze ze sa chociaz narzedzia jak AIK, ktore pozwalaja sobie samemu takie ISO ze wszystkimi latami przygotowac. Nie bedę jednak mówil ile to zjada czasu i dla zwyklego smiertelnika jest praktycznie niewykonalne bo wymaga sporej wiedzy i umiejetnosci IT

 • ze7zez 11:48 27.02.2015

  Sytuacja jest podobna do tej sprzed lat, gdy IBM próbował utrzymać się na powierzchni i konkurować z Microsoft utrzymując przy życiu OS/2. Teraz Microsoft próbuje utrzymać się na powierzchni i konkuruje z Google i Apple. :-D

 • Biedak 13:22 27.02.2015

  Cwaniaczki po prostu przed premierą Windows10 chcą zobaczyć pi razy drzwi ile osób wprowadzi swój klucz aby pobrać iso win7, co da im informacje czy warto dawać Win10 za darmo dla użytkowników win7, a wy sie tu podniecacie że tylko dla OEM, ze bez SP1:( Żaalll..

 • KS 20:40 28.02.2015

  Windows 10 i tak będzie - zgodnie z zapowiedziami - darmowy dla użytkowników Win7

 • Aves81 18:31 01.03.2015

  A ja tam pier..... (ignoruje :))) . Ja wole stary sprawdzony windows xp. Wypuscili vista, zanim sie ludziie przyzwyczaili juz zrobili win7. Potem ledwo co weszło to na rynek zrobili win8, ledwo win8 odetchnął ze juz spokoj zrobili win10. Pewnie w dniu wypuszczenia 10tki n rynek MS powie że i 10 jest stara jak dupa teściowej i ją likwidują bo mają już 11tkę albo i 100kę...Mam w dupie taką robote gdy trzeba co 3-6 miesiecy kupować nowy windows lub komp. Jak sie MS zdecyduje czego chce tak naprawde albo gdy w koncu zrobi jeden a dobry system jak xp kiedyś to się zainteresuję. Narazie ms jest jakmarudny jak stara panna. Dlatego wole xp. Z nim nie ma problemów nawet dziś. Nowe aplikacje tez chodzą. Mniej wymaga no i przede wszystkim ms nie wtyka juz w niego swojego nochala i nie zmienia nic w nim. Win 7 tez mam zainstalowany ale tylko awaryjnie. Bo od wielkiego dzwonu trsfia sie program ktory na xp nie działa bo za stary. Ale nie wyobrazam sobie komputerow bez xp. Te nowe wynalazki sa przeladowane i spierniczone co sam MS potwierdza wydając co pol roku nowy windows...

 • aa 23:09 01.03.2015

  @Aves81 Taaa system sprzed dekady to normalnie cudo do pracy w dzisiejszych czasach... I skąd Ci się człowieku biorą wymiany kompa czy systemu co 3-6 miesięcy ?

 • q 12:43 27.06.2015

  g... możemy sobie pobrać - jak jest wersja OEM to odsyłają do producenta urządzenia i tyle pobierania.

 • Jerzy1208 alias Herr Dopctor 14:15 26.06.2016

  Im nowszy system Windows tym gorszy.Przeładowany rejestr niepotrzebnymi duperelami,coraz wyższe wymagania sprzętowe,a to wszystko dla kasiory.Nie wiem czy Wiecie jak wycwanili się też producenci komputerów montując pamięci ram razem z płytami głównymi,a to po to żeby użytkownicy chcąc zmodyfikować komputer musieli kupować całą płytę główną.A naiwnych pozdrawiam i życzę wysokich zarobków albo wygranej w totka,bo będziecie wydawać coraz więcej kasy na coraz gorsze systemy.Nara. Jerzy1208(Herr Doctor)

 • Emily Dicson 14:03 18.09.2016

  I "upgraded" early on form windows 7. However i encountered the black screen with cursor issue. I was not able to work around this problem - even spent most of a weekend on the phone with Microsoft support. I would be interested to know if this problem has been fixed. Otherwise I am very nervous about trying to upgrade again. I"ve installed windows 8.1 pro on my laptop after buying license from ODosta Store at: www.products.odosta.com Their customer service support is the best on any problem. I want to activate it to get free upgrade from windows 8.1 professional to windows 10 home, So can you please tell me more about it.

 • dysydent 01:00 16.03.2017

  Piszę to zpod systemu zajmującego 200MB byle gdzie zainstalowanego, posiadającego sterowniki które jeszcze mnie nie zawiodły na wszystkich sprzętach (jeden laptop na ok. pięćdziesiąt miał problem z automatycznym sciemnieniem ekranu - konieczne było fn i f9). System ma gotowe dwie przeglądarki i jeden edytor stron internetowych, odtwarzacze multimediów i kodeki potrafiące odtworzyć pliki nawet bez rozszerzeń. Zadnych antywirusów bo nie spotkałem jeszcze wirusa na tym systemie. Zadna porządna gra na tym systemie nie ruszy, ...no i pójdzie na starych komputerach powyżdej 64MB RAM i 260Mhz procesora PII do najnowocześniejszych, chociaż sprzęt po 2014r (taki powyżej 1000zł) może sprawiać problemy. Podstawowe programy biurowe i nawet hakerski skaner portów a wszystko za darmochę, legalnie, nawet system prosi o dalsze rozdawanie innym. Zgadnij jaki to system, odmian jego jest wiele i potrafi zajrzeć w pliki Windows podczas gdy sam jest raczej niedostępny na partycjach formatowanych na ext czy hpfs i wiele innych .... Android jest jego potomkiem i ta familia wspólnie już dawno ilością instalacji pobiła chciwego staruszka z Redmont.

 • taki sobie dłubek 20:27 16.10.2017

  MS udostępnia obrazy tylko dla licencji  Box. Wszystkie inne klucze są odrzucane. Zachowanie  giganta przypomina zachowanie dziadka byłego klasowego  gimnastyka. Chce zrobić salto przez plecy ale w najlepszym wypadku jest to śmieszne. W większości przypadków tragiczne w skutkach. Instalacja 10 kasuje dojście do uruchomienia partycji recovery  win7. Klucz licencji 7 jest przypisywany do 10. Po roku 10 się wywala i jesteśmy na śniegu w galotach. Win 7 nie odtworzymy z recovery, obrazu nie pobierzemy ani 7 ani 10. Czysty dysk jeśli nie pokiereszowany. Teraz tylko Linux. Sparky pl rozkładala  10 na łopatki.. Pisze o tym kolega wyżej. Dla zwykłego użytkownika do internetu , przekazu wiadomości i komunikacji, przelewów bankowych i tp niewyszukanych działań komp za 500 zł i luzik.  I pogonić tego MS bo to co on robi to za rok i9 się zapoci.A klient będzie miał kolekcję różnych nieprzydatnych winów.

Skomentuj

Autor