Windows 10X będzie miał funkcję ochrony przed kradzieżą

Windows 10X będzie miał funkcję ochrony przed kradzieżą

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:01
14.01.2021
2242 wyświetlenia

W nadchodzącym systemie Windows 10X dostępna będzie nowa funkcjonalność o nazwie Anti-theft protection. I choć funkcja systemu nie jest w stanie zapobiec fizycznej kradzieży urządzenia, to będzie ono chronione przed dalszym użyciem. Innymi słowy złodziej nie będzie mógł zresetować urządzenia, aby ponownie go użyć.

Ochrona przed kradzieżą po włączeniu sprawi, że gdy będziemy chcieli zresetować urządzenie, konieczne będzie wprowadzenie kodu PIN lub hasła do konta Microsoft. Ustawienie znajdzie się w nowej sekcji "Ochrona przed kradzieżą" w Ustawieniach > Aktualizacje i zabezpieczenia. Co ciekawe, podobną funkcjonalność Microsoft zaimplementował już w 2015 roku na urządzeniach z Windows Phone. Nosiła ona nazwę Reset Protection (Ochrona przed zresetowaniem).

Windows 10X

Windows 10X był projektowany z myślą o high-endowych tabletach z dwoma ekranami (takimi jak Surface Neo), ale od paru miesięcy wiadomo, że trafi najpierw na tańsze laptopy/tablety, które będą rywalizować z Chromebookami. Rozstrzał cenowy będzie więc dość szeroki, niemniej jednak każde urządzenie zasługuje na ochronę.

Pierwsze urządzenia z Windows 10X mają trafić na rynek wiosną tego roku. Oprócz rynku edukacyjnego oczekuje się, że będą celować także w kategorię urządzeń dla pracowników pierwszej linii. Są to zwykle osoby mobilne, mające częstą styczność z klientem i zwykle nie korzystające ze stacjonarnych pecetów. Ważne jest zatem, by OS był łatwy w obsłudze, intuicyjny, przystosowany do ekranów dotykowych i bezpieczny.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-windows-10x-anti-theft-protection/

Polecamy również w kategorii Windows 10X