Menu kategorii
 • Windows 10 z poglądowym buildem 14372 w wersji PC i Mobile

  Windows 10 z poglądowym buildem 14372 w wersji PC i Mobile

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  14:33
  24.06.2016
  3620 wyświetleń

  Kojarzony prawdopodobnie przez większość Insiderów komunikat "No builds today" brzmiał jak mantra w początkowych fazach programu poglądowego, lecz teraz należy do rzadkości. W ostatnich dniach nowe buildy ukazują się średnio co kilka dni, a najnowszym tego przykładem jest kompilacja 14372 dla PC i urządzeń mobilnych w Fast Ring, która ukazała się dziś w nocy. Za moment przytoczymy jej zawartość, ale najpierw mamy jeszcze komunikat od szefowej programu, Dony Sarkar.

  Dona ponownie odnosi się do programu tropienia błędów Bug Bash. W ostatnim tygodniu użytkownicy wykonali blisko 71 tysięcy zadań (questów) i przesłali 81217 opinii i głosów. W programie biorą udział Insiderzy z całego świata, a mocną rolę odgrywają użytkownicy z Chin, Indii i Brazylii. Microsoft odnotował też aktywność z dalekich zakątków świata, jak Liberia, Grenlandia, Turkmenistan, Gambia czy Mali. Przesłane przez użytkowników zgłoszenia są rozpatrywane przez Microsoft i dzięki temu zbliżająca się aktualizacja będzie jeszcze lepiej dopracowana.

  Windows 10 Insider Preview build 14372 - nowości funkcjonalne:

  • Evernote Web Clipper dla Microsoft Edge: nowe rozszerzenie do przeglądarki Edge pozwala przypinać witryny, które chcemy zachować. Możemy zapisać je w Evernote, a następnie odnaleźć na dowolnym urządzeniu, w którym się zalogujemy. Podobnie jak inne rozszerzenia, Evernote Web Clipper pobierzemy ze strony Microsoft Edge Dev.

  Windows 10 Insider Preview build 14372 - wprowadzone poprawki:

  • Microsoft wspomina o "przydatnych poprawkach, które ulepszają ogólne funkcjonowanie i niezawodność".

  Windows 10 Insider Preview build 14372 - znane problemy:

  • Klikając sieci lub połączenia VPN w wysuwanym menu sieci na pasku zadań, odpowiednia strona ustawień sieci nie wyświetla się prawidłowo.
  • Znanych jest kilka problemów z rozszerzeniem Evernote Web Clipper. Może ono nie ładować się na niektórych stronach, a podczas przypinania zakładek nie pojawia się miniatura. Istnieją też problemy natury wizualnej.
  • Z uwagi na nieprawidłowo zainstalowane pakiety, po uruchomieniu Trybu dewelopera napotkamy komunikat o błędzie. Uniemożliwia to korzystanie z Portalu urządzeń, tym niemniej działa uruchamianie aplikacji z Visual Studio.

  Windows 10 Mobile Insider Preview build 14372 - znane problemy:

  • Microsoft zmienił format kopii zapasowej dla urządzeń z Windows 10 Mobile, by zmienić rozmiar kopii, przechowywanej w OneDrive. Jeśli więc wykonamy kopię zapasową na urządzeniu z najnowszą poglądową wersją systemu, a następnie powrócimy do wersji stabilnej, wygląd ekranu Start nie będzie przywrócony, a poprzednia kopia zapasowa zostanie nadpisana. Jeśli chcecie wrócić do builda 10586, najlepiej wyłączcie tworzenie kopii zapasowej, by system nie nadpisał działającego/wstecznie kompatybilnego pliku kopii.
  • Microsoft wraz z Insiderami badają zużycie baterii w starszych urządzeniach z układem SoC 8974, takich jak Lumia 830, 930 i 1520.
  • Trwają prace nad problemem z rozłączającym się Wi-Fi. Microsoft zachęca do przeczytania tego posta i głosowania na problemy z Wi-Fi w aplikacji Centrum Opinii.

  Jak pewnie zauważyliście, nowy build jest tylko o jedną kompilację nowszy od udostępnionego parę dni temu. To ostatnio częsta praktyka w Insider Preview, niemniej jednak w jednej tylko kompilacji udaje się zamieścić wiele poprawek i usprawnień.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://blogs.windows.com/windowsexperience/2016/06/23/announcing-windows-10-insider-preview-build-14372-for-pc-and-mobile/

  Polecamy również w kategorii Windows 10