Windows 10 i Office w abonamencie. Nadella potwierdza Microsoft 365 dla konsumentów

Windows 10 i Office w abonamencie. Nadella potwierdza Microsoft 365 dla konsumentów

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
15:37
18.01.2019
1142 wyświetlenia

Satya Nadella potwierdził właśnie to, co przewidywaliśmy w połowie grudnia - powstanie konsumencka wersja usługi Microsoft 365. Microsoft 365 to usługa łącząca licencję użytkownika Windows 10, licencję użytkownika Office 365 i narzędzia do zarządzania Enterprise Mobility + Security. Rzecz w tym, że to oferta zorientowana na specyficznego odbiorcę, a nie jest nim niestety użytkownik indywidualny.

Na ostatniej konferencji prasowej w Redmond, CEO Microsoftu potwierdził, że gigant pracuje nad konsumencką subskrypcją Microsoft 365 i pojawi się ona już wkrótce. Pozwoli to uzyskać, za relatywnie niską miesięczną opłatę, kompletny zestaw usług - system i pakiet biurowy. Prawdopodobnie giganta zachęciła do tego popularność innej konsumenckiej usługi abonamentowej - Xbox Game Pass. Szał na Netfliksa dla graczy, jaki rozpętał się w ostatnich miesiącach, dał Microsoftowi nadzieję, że może się to przyjąć również w przypadku Office i Windows 10.

Co prawda, sporo osób nie potrzebuje licencji na Windows 10, bo posiada wersję OEM dostarczaną przez producenta komputera, niemniej jednak niektórzy sami składają swoje komputery stacjonarne lub kupują tańsze, pozbawione systemu laptopy. Do tej pory wymagało to zakupu licencji wieczystej za około 500 zł. Możliwość wyboru miesięcznego abonamentu, który oferuje dodatkowo pakiet Office, brzmi zachęcająco. Oficjalnego ogłoszenia Microsoft 365 dla konsumentów można się spodziewać na zbliżających się targach MWC, na których obecność Microsoft już potwierdził.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/satya-nadella-confirms-microsoft-365-consumer-subscriptions/

Polecamy również w kategorii Microsoft 365