Menu kategorii
 • Windows 10 build 1056 - przegląd pomniejszych nowości

  Windows 10 build 1056 - przegląd pomniejszych nowości

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  23:20
  13.04.2015
  3632 wyświetlenia

  Kilka dni temu do sieci trafiła nieoficjalna kompilacja Windows 10 o numerze 10056, która stanowi przedsmak tego, czego możemy się spodziewać po kolejnych buildach Technical Preview czy wreszcie pełnej wersji systemu. Obok kilku zmian kosmetycznych w nowym buildzie znajdziemy też nowości funkcjonalne, którym dziś przyjrzymy się z bliska.

  Drobna aktualizacja zawitała do przeglądarki Project Spartan. Wysuwane pola wyboru w panelu Ustawienia zostały skrócone, przez co nie zajmują już całej szerokości panelu. W tym samym oknie zauważymy też zmianę nazwy funkcji "Dodatki" na "Kontrola platformy" (Platform controls). Na zrzucie ekranu poniżej: build 10056 i 10051.

  Spartan

  Panel wirtualnej klawiatury zyskał niewielką aktualizację, która dotyczy także jego ikony w pasku zadań. W starszych wersjach Windows 10, by dodać ikonę, należało kliknąć prawym przyciskiem myszy na pasku zadań, kliknij polecenie Paski narzędzi, a następnie wybrać klawiaturę wirtualną. W buildzie 10056 wystarczy już tylko kliknąć prawym przyciskiem myszy, a opcja dodania klawiatury będzie od razu dostępna w menu kontekstowym. Ikona zmieniła swój wygląd a także położenie - odtąd znajduje się w systemowym trayu, tuż obok zegara.

  Klawiatura

  W buildzie 10056 znajdziemy też odświeżony widżet kalendarza i zegara. Był on już wprawdzie dostępny w ramach builda 9926, jednak by go uruchomić, należało zastosować specjalny trick w rejestrze. Tym razem odmieniony kalendarz jest domyślnie odblokowany.

  Kalendarz

  Dość istotnej zmianie uległa ikonka Widoku zadań (wirtualnych pulpitów) na pasku zadań. Nowa ikona jest dokładnie taka sama, jak w prezentacji Microsoftu podczas tegorocznej konferencji WinHEC:

  Task View

  Zupełną nowością jest z kolei system osiągnięć, który znajdziemy w aplikacji Centrum niejawnego programu testów, znanej też jako Insider Hub. Osiągnięcia zostały stworzone, by motywować testerów i umożliwić im wgląd w statystyki użytkowania systemu. System osiągnięć zyskał już sporą popularność w społeczności graczy Xbox One. Wygląda na to, że Microsoft postanowił rozszerzyć jego dostępność także na platformę desktop.

  Osiągnięcia

  Wreszcie drobna zmiana kosmetyczna, a dla niektórych sprawa życia i śmierci - ikona kosza została po raz kolejny zmieniona. Tym razem przeciwnicy radykalnego minimalizmu powinni odetchnąć z ulgą. Nowy "Kosz" prezentuje się bowiem całkiem przyjaźnie:

  Kosz

  Build 1056 to także zestaw ułatwień dla użytkowników ekranów dotykowych. O kilku interesujących nowościach dla posiadaczy tabletów i phabletów, czyli dużych smartfonów, napiszemy już niebawem!


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: http://www.neowin.net/news/windows-10-10056-a-collection-of-minor-updates

  Polecamy również w kategorii Windows 10