Menu kategorii
 • Windows 10 build 10123 - tryb InPrivate w Edge, kopie zapasowe i przywracanie

  Windows 10 build 10123 - tryb InPrivate w Edge, kopie zapasowe i przywracanie

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  18:14
  15.05.2015
  4157 wyświetleń

  Im bliżej do wydania pełnej wersji Windows 10, tym bardziej interesujące wydają się ostatnie szlify nad systemem. Z dzisiejszej perspektywy możemy już ocenić, jak wiele się zmieniło od czasu pierwszej kompilacji Technical Preview z jesieni zeszłego roku. Twórcy nowych "Okienek" nie spoczęli jeszcze na laurach, a efekty ich najnowszych prac możemy zobaczyć na wyciekłych zrzutach ekranu.

  Dziś weźmiemy pod lupę zrzuty ekranu, pochodzące z niepublikowanego jeszcze builda 10123. Opublikował je chiński portal ITHome, który zdążył już zasłynąć z wiarygodnych wycieków. A więc co nowego w Windows 10? Obok drobnych zmian kosmetycznych, takich jak akcenty kolorystyczne w dynamicznych kafelkach czy funkcja samodzielnego wyboru kolorów (jak w Windows Phone), mamy tu do czynienia z wieloma nowościami (a także powrotami) funkcjonalnymi.

  Na pierwszy ogień idzie funkcja "Wykonywanie kopii zapasowych i przywracanie", dobrze znana użytkownikom kultowego Windows 7:

  Windows 10: build 10123

  Sporo istotnych zmian zaliczyła także dołączona do systemu przeglądarka Microsoft Edge. Wspiera ona teraz przeglądanie w trybie InPrivate. Jest to funkcja, która zapobiega przechowywaniu historii przeglądania, tymczasowych plików internetowych, danych formularzy, plików cookies i innych danych użytkownika:

  Windows 10: build 10123

  Z drugiej strony przeglądarka Edge może być teraz skonfigurowana w taki sposób, by zapamiętywała hasła i dane formularzy. Jest to bez wątpienia konieczność przy aktualnym braku wsparcia dla rozszerzeń pokroju LastPass.

  Windows 10: build 10123

  Do przeglądarki trafiła zaktualizowana lista opcji otwierania nowych kart. Użytkownik może wybrać klasyczną pustą stronę, siatkę często odwiedzanych stron (Top sites) wraz z sugerowanymi materiałami lub jedynie często odwiedzane strony:

  Windows 10: build 10123

  Rzućmy na koniec okiem na drobne nowości wizualne. Zmianie uległy niektóre ikony Ustawień, zaś asystentka Cortana otrzymała dedykowany przycisk feedbacku, który umożliwia szybkie przesyłanie sugestii twórcom systemu:

  Windows 10: build 10123 Windows 10: build 10123 Windows 10: build 10123

  Zidentyfikowanie niektórych elementów wydaje się niemożliwe ze względu na chińskie napisy, niemniej jednak najważniejsze elementy są raczej widoczne. Build o numerze 10123 trafiła prawdopodobnie do wybranych partnerów Microsoftu lub stanowi wewnętrzną kompilację testową. Dzięki powyższym zrzutom ekranu możemy jednak zapoznać się z wybranymi nowościami, które staną się dostępne w pełnej wersji Windows 10 latem tego roku.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: http://www.neowin.net/news/windows-10-screenshots-of-build-10123-leak-online-edge-gets-inprivate-browsing

  Polecamy również w kategorii Windows 10