Menu kategorii
 • Windows 10 May 2019 Update oficjalnie wydany

  Windows 10 May 2019 Update oficjalnie wydany

   Wojciech Błachno
  Wojciech Błachno
  19:25
  21.05.2019
  19280 wyświetleń

  No to się doczekaliśmy! Zgodnie z zapowiedzią Microsoftu przesunięta premiera Windows 10 May 2019 Update miała się odbyć pod koniec maja. Najwyraźniej do ostatniego dnia miesiąca nie było sensu czekać i oto wiosenna aktualizacja - znana też jako 19H1 i wersja 1903 - stała się dostępna dla użytkowników publicznego wydania Windows 10, zarówno dla konsumentów, jak i firm.

  Zima już oficjalnie sobie poszła (na szczęście), więc pora ponownie powitać wiosnę! Microsoft jak zwykle zrobił to za pomocą dużej aktualizacji Windows 10, która wprowadza wiosenne porządki do systemu. May 2019 Update udowadnia, że Microsoft wysłuchał wielu propozycji użytkowników i jednocześnie postanowił nieco zwolnić tempo. Dlatego też w tej aktualizacji ograniczył się głównie do kosmetyki i wprowadzenia niezbędnych usprawnień. To jednak nie oznacza, że jest to nudna aktualizacja. Jest wręcz przeciwnie!

  Jako że każda duża aktualizacja Dziesiątki jest udostępniana falami, pierwsza z nich przypada w udziale tym użytkownikom, których Microsoft nazywa "seekers". Są to osoby, które w ustawieniach Windows Update aktywnie klikają przycisk "Sprawdź aktualizacje". Nie znaczy to jednak, że na aktualizację załapią się dzisiaj wszyscy zainteresowani. Udostępnianie falami przyznaje pierwszeństwo użytkownikom z taką konfiguracją sprzętową, która nie powinna wywołać najmniejszych problemów ze zgodnością.

  Po instalacji tej aktualizacji możecie przeżyć niemały szok, a tyczy się to w szczególności tych, którzy korzystają z jasnego motywu systemu, który został w wersji 1903 znacznie odmieniony. A to tylko początek! By przedstawić Wam najważniejsze zmiany, jakie wprowadza do dziesiątki May 2019 Update, jak zawsze przygotowaliśmy coś dla miłośników lektury oraz coś dla tych, którzy wolą podsumowania w formie wideo.

  Najważniejsze nowości May 2019 Update

  Szczegółowa lista zmian w Windows 10 May 2019 Update

  To jednak w dalszym ciągu jedynie wierzchołek góry lodowej. Lista zmian jest tak duża, że tylko jedna osoba w naszej redakcji zdołała to ogarnąć w całości. Jak zawsze, nasz redakcyjny wymiatacz Krzysztof Sulikowski przygotował ogromną, kompletną i szczegółową listę zmian w Windows 10 May 2019 Update:

  Ogromna lista zmian w Windows 10 May 2019 Update

  Jak pobrać i zainstalować Windows 10 May 2019 Update?

  No ale pytanie zasadnicze już wisi w powietrzu. Czemu jeszcze nie mam May 2019 Update u siebie? To dlatego, że Microsoft udostępnia aktualizację stopniowo. Trzeba uzbroić się w odrobinę cierpliwości - nie powinno to trwać długo. Jednak Ci z Was, którzy naprawdę nie chcą czekać, mogą oczywiście skorzystać z pomocy Asystenta aktualizacji systemu Windows 10. Przy jego użyciu możecie już teraz zaktualizować komputer do najnowszej wersji lub utworzyć nośnik instalacyjny (USB, DVD lub obraz ISO) w celu zainstalowania czystego systemu Windows 10 May 2019 Update. Jak tego dokonać, opisujemy w artykułach:

  Jak pobrać Windows 10 May 2019 Update?

  Jak zainstalować Windows 10 May 2019 Update?


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://blogs.windows.com/windowsexperience/2019/05/21/how-to-get-the-windows-10-may-2019-update/

  Polecamy również w kategorii Windows 10