Windows 10 Insider Preview z nowym buildem 14931 dla PC

Windows 10 Insider Preview z nowym buildem 14931 dla PC

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
00:37
22.09.2016
3174 wyświetlenia

Kilka godzin temu Dona Sarkar z zespołu Windows Insider zapowiedziała nową kompilację dla kręgu Fast. Jest ona już gotowa, a także znamy jej zawartość. To pierwszy nowy build od czasu 14926 sprzed tygodnia. Tym razem kompilacja przeznaczona jest tylko dla PC - być może build mobilny o tym samym numerze pojawi się nieco później. Tymczasem sprawdzimy, co nowego przygotował Microsoft. Obok tradycyjnego pakietu poprawek (i znanych problemów) pojawiło się kilka zmian i aktualizacji oprogramowania.

Co nowego w buildzie 14391 dla PC?

Centrum opinii (Feedback Hub): aplikację zaktualizowano do wersji 1.1608.2441.0. Wśród nowości znalazły się: ciemna kompozycja wizualna, wyświetlanie oryginalnego autora feedbacku w jego szczegółach oraz zmiany na stronie Ustawień. Tam też znajdziemy odnośnik do trybu ciemnego.

Mapy: dołączoną aplikację Mapy zaktualizowano do wersji 5.1609.2580.0+. Od teraz można sprawdzać natężenie ruchu na drodze z Domu do Pracy w dowolnym momencie - wystarczy kliknąć ikonę ruchu drogowego na pasku. Zobaczymy wówczas warunki drogowe oraz najczęściej podglądane widoki z kamer. Ponadto aplikacja jest odtąd spójna z kompozycją systemową, a więc dopasowuje się do trybu jasnego bądź ciemnego. Można wybrać także kompozycję samych map!

Wysyłanie SMS poprzez Skype Preview: w zeszłym tygodniu do użytkowników Skype Preview dotarła aktualizacja, pozwalająca otrzymywać i wysyłać SMS-y na komputerze PC, gdy uczyniliśmy Skype domyślną aplikacją dla SMS w telefonie. Dziś dołączono ją do całego wydania Windows 10 w buildzie 14931. Więcej na temat funkcji SMS w Skype przeczytacie w naszym wcześniejszym wpisie: Skype Preview z obsługą SMS w Windows 10 PC i Mobile.

Natywne wsparcie dla USB Audio 2.0: Windows 10 posiada już natywne wsparcie dla urządzeń opartych na USB Audio 2.0. Do systemu wprowadzono bowiem wczesną wersję sterownika, pozwalającą odsłuchiwać (renderować) dźwięk. Nagrywanie (przechwytywanie) zostanie wprowadzone w kolejnych wersjach. Microsoft liczy na feedback od użytkowników USB Audio 2.0. Więcej informacji na temat sterowników urządzeń USB Audio znajdziecie na blogu MSDN.

Zostańcie z nami! Już za moment przytoczymy zestawienia wprowadzonych poprawek i znanych błędów, a także komunikat dla użytkowników Windows 10 Mobile.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.windows.com/windowsexperience/2016/09/21/announcing-windows-10-insider-preview-build-14931-for-pc/

Polecamy również w kategorii Windows Insider