Windows 10 Insider Preview z buildem 14390 dla PC i Mobile

Windows 10 Insider Preview z buildem 14390 dla PC i Mobile

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
00:05
16.07.2016
3739 wyświetleń

W ostatnich dniach program Insider wydaje swoje owoce z najwyższą jak dotąd częstotliwością. Przeciętnemu odbiorcy trudno za tym nadążyć, bowiem po zaktualizowaniu systemu po kilku dniach pojawia się nowa kompilacja o niewiele wyższym numerze. Tak też stało się dzisiaj. Microsoft udostępnił w Fast Ring kompilację 14390, która następuje bezpośrednio po kompilacji 14388. Zasadniczą zmianą jest pojawienie się nowego rozszerzenia do Edge. Poza tym możemy przytoczyć kolejną wiadomość od szefowej programu, Dony Sarkar.

"Spędziłam w tym tygodniu parę dni na Worldwide Partner Conference w Toronto i jedną z najbardziej ekscytujących dla mnie rzeczy było to, jak wiele ludzie rozmawiają o programie Windows Insider. Mieliśmy wiele głośnych wystąpień podczas keynote'ów (Satya w poniedziałek, Bryan Roper i jego Bridgestone Tire we wtorek), jak też segment Windows Weekly i cały podcast SurfaceSmiths" - pisze Dona Sarkar, która na blogu umieściła też zdjęcie, przedstawiające "obiad z Windows Insiderami, na którym poznaliśmy niezwykle zróżnicowaną grupę Insiderów, wiodących w obszarze Toronto. Nie możemy się doczekać, by zrobić więcej spotkań tego typu na świecie. Całkiem fajnie jest zobaczyć ludzi, którzy są częścią ekosystemu Windows od dłuższego czasu".

Teraz czas na nową kompilację. "Dziś udostępniamy Build 14390 dla PC i Mobile, dla Insiderów w Fast Ring" - pisze Dona Sarkar, przywołując też opis nowego rozszerzenia od Microsoft Edge Team. Amazon Assistant, o którym pisaliśmy wcześniej, to "oficjalna wtyczka przeglądarkowa Amazonu, dostępna już dla Microsoft Edge! Amazon Assistant pomaga ci w podejmowaniu lepszych decyzji, gdy kupujesz online, dając ci dostęp do promocji dnia, porównywania produktów, listy życzeń i skrótów do ulubionych miejsc docelowych Amazon. Sprawdź wszystkie dostępne rozszerzenia, uruchamiając Microsoft Edge, otwierając menu "...", wybierając "Rozszerzenia" i klikając "Pobierz rozszerzenia ze Sklepu"".

W buildzie 14390 pojawiła się tylko jedna odnotowana poprawka dla PC. Rozwiązano problem z błędem 0x80004005, wyświetlanym podczas wchodzenia do trybu Dla deweloperów w Ustawieniach. Poza tym istnieją znane z poprzedniej kompilacji problemy: z Hyper-V i maszynami wirtualnymi Windows Server 2016 Tech Preview 5, nagrywaniem głosu podczas połączeń i aplikacją Portfel.

Na koniec Dona ma jeszcze jeden komunikat: "Drużyno, zbliżamy się do wydania Anniversary Update. Proszę, zainstalujcie ten build i postarajcie się w ten weekend robić rzeczy inaczej niż zwykle. Wciąż mamy opublikowane zadania w Centrum Opinii [Feedback Hub]. Będziemy je robić w ten weekend, a jeśli wy także, proszę, wyślijcie nam swój feedback na ich temat. Ja zamierzam stworzyć obrazy w Sketchpad dla projektu IoT, który chcę z wami zrobić w przyszłym miesiącu. Wrzucę na Twittera zdjęcia, gdy już zacznę".


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.windows.com/windowsexperience/2016/07/15/announcing-windows-10-insider-preview-build-14390-for-pc-and-mobile/

Polecamy również w kategorii Windows Insider